NASA'dan Tom Cruise'a onay çıktı!

Tom Cruise yeni filmini Uluslararası Uzay İstasyonu'nda çekecek.


Hollywood yayını Deadline, pazartesi günü ünlü oyuncu Tom Cruise 'un, SpaceX'in başındaki isim Elon Musk ile birlikte, uzayda çekimleri gerçekleştirilecek ilk kurmaca film için NASA ile görüştüğünü bildirmişti. NASA idarecilerinden Jim Bridentsine ise dün attığı tweetle, bu haberi doğrulamış oldu.

Bridentsine tweetinde, NASA'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'nda çekilecek bir film için Tom Cruise'la işbirliğinde bulunacak olmaktan ötürü heyecanlı olduğunu belirterek, NASA'nın arzuladığı planları gerçeğe dönüştürecek genç mühendis ve bilim insanı adaylarına ilham olması için popüler kitle iletişim araçlarına ihtiyaçları olduğunun altını çizdi.

Deadline dergisinin haberinde projenin daha ilk aşamalarında olduğu ve filmin ‘Görevimiz Tehlike’ serisinin bir devamı olmayacağı da belirtildi.

Söz konusu habere göre, Tom Cruise ve Elon Musk'ın Space X'in NASA ile uzayda çekilecek ilk olacak -aksiyon macera- film projesinde kimin ya da kimlerin imzasının olacağını henüz bilinmiyor. Ayrıca filmin nasıl çekileceği ve konusunun ne olacağı da belirsizliğini koruyor. Proje için herhangi bir yönetmen veya senaristin ismi de geçmiyor. Kesin olansa, Tom Cruise'un Mission Impossible (Görevimiz Tehlike) seri filmindeki gibi tehlikeli sahnelerde dublör kullanmayacak olması. Bu proje için Tom Cruise'un bugüne kadarki en çılgın projesi diyebiliriz.

Musk: Çok eğlenceli olmalı

Bridenstine, çekilmesi halinde bir ilk olma özelliğine haiz olacak filmle ilgili daha fazla detay vermezken, söz konusu işbirliğinin diğer ismi Musk ise, NASA Başkanı’na yanıt verdi.

Kesin bir şekilde haberi doğrulamayan Musk, yanıtında, “Çok eğlenceli olmalı! ” diye yazarken, Cruise tarafından henüz konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.