Nasipse Adayız görücüye çıkıyor!

Nasipse Adayız, Türkiye prömiyerini 39. İstanbul Film Festivali'nde yapacak.


Dünya prömiyerini korona salgını öncesi ocak ayında Avrupa'nın önemli festivallerinden Rotterdam Film Festivali'nde yapan, Ercan Kesal 'ın yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi Nasipse Adayız, Türkiye prömiyerini 39. İstanbul Film Festivali'nde gerçekleştirecek.

Normal şartlarda 10-21 Nisan 2020 tarihleri arası düzenlenmesi planlanan ancak koronavirüsü salgını nedeniyle ertelenen İstanbul Film Festivali, 17-28 Temmuz tarihleri arası Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nde kurulacak açık hava sinemasında düzenlenecek.

İki dalda ödüle aday

Ulusal Yarışma ödülleri ve Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü için yarışacak 'Nasipse Adayız'ın Türkiye prömiyeri ve festivaldeki tek gösterimi 24 Temmuz Cuma akşamı saat 21.00'de Sakıp Sabancı Müzesi'nde gerçekleştirilecek. Ulusal Yarışma'da ödül kazanan filmler, 28 Temmuz Salı akşamı Sakıp Sabancı Müzesi'nde düzenlenecek Ödül Töreni'nde açıklanacak.

Kemal Güner'in trajikomik hikayesi

Ercan Kesal'ın aynı adlı romanından uyarlanan Türkiye-Sırbistan ortak yapımı film, İstanbul'da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner'in bir günde geçen trajikomik hikayesini konu alıyor.

Doktor Kemal Güner, İstanbul'da bir ilçenin belediye başkanlığına aday olmaya karar verir. Bunun için vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan Güner, delice bir koşuşturmanın içine girer. Bir Numara'nın gözüne girip aday olmayı başarabilmek için her yolu deneyen Güner, heyecanla adaylığının açıklanacağı geceyi beklemeye başlar. Ancak büyük gün gelip çattığında beklenmedik olaylarla karşı karşıya kalır.

Başrollerinde Ercan Kesal, Selin Yeninci , İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci 'nin yer aldığı filmde Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta da konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.