Necati Şaşmaz'ın kazası Kurtlar Vadisi'ni vurdu

Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni bölümü yayınlanacak mı?Fenomen dizi ‘Kurtlar Vadisi Pusu’nun başrol oyuncusu Necati Şaşmaz , önceki gece yapılan çekimlerde kaza geçirdi. Dizide ‘Polat Alemdar ’ karakterini oynayan ve dublör kullanmayan Şaşmaz’ın kullandığı aracın airbag’i Kavacık’ta yapılan 236’ncı bölüm çekimlerinde aniden patladı.

Airbag’in açılmasıyla yüzüne darbe alan Şaşmaz’ın çenesi iki yerden kırıldı. Şaşmaz, set ekibi tarafından acilen hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Şaşmaz’ın setten bir süre uzak kalacağı öğrenildi.

Necati Şaşmaz'ın doktorundan açıklama

Dün sabah erken saatlerde çene kırığı nedeniyle ameliyata alınan Necati Şaşmaz’ın 6 hafta gözetim altında tutulacağı belirtildi. Şaşmaz’ın sağlık durumu konusunda basın toplantısı düzenleyen hastanenin açıklama yapan Uzman Plastik Cerrah Op. Dr. Ercan Dide, “Alt çenede iki kırık tespit ettik. Necati Şaşmaz’ın ağın içinden yaptığımız kesilerle, eski orijinal haline getirerek, mini plak ve vidalarla tespit ettik. Sağ çene kırığı için alt ve üst çeneyi birbirine tespit ederek kilitli bir şekilde takip edeceğiz. O nedenle alt ve üst çenesine teller tespit ederek ameliyatını başarılı şekilde tamamladık” dedi.

Ameliyatın 2,5 saat sürdüğünü anlatan Op. Dr. Ercan Dide, ünlü oyuncunun yüzünde travmaya dayalı ciddi ödemlerin olması nedeniyle ağız çevresindeki sinirlerin ezilmiş olabileceğini, ancak bunun ileride konuşmasına bir engel teşkil etmeyeceğini düşündüklerini söyledi. Dide, “Ameliyat sonrası seyir çok iyi gidiyor, ancak ileride ağzındaki tel ve plakalar için küçük bir operasyon daha gerçekleştirebileceğiz” dedi.

“Bilinci açık ama konuşması yasak'

Şaşmaz’ın bilincinde herhangi bir sorun olmadığını söyleyen doktorlar, bu süreçte başarılı bir sonuca ulaşmak için oyuncunun konuşmaması gerektiğini belirttiler.

Necati Şaşmaz’ın bu süreç içerisinde damar yolu ile ve sıvı gıdalarla beslenmeye devam edeceği için kilo verebileceğini de belirten Op. Dr. Ercan Dide, “Travmaya bağlı diş sallanmaları için de bir müdahaleye gerek duymadık. Dişleri doğal akışına bıraktık. Eğer dişler hayatlarını idame ettirirlerse bir müdahale olmayacak” dedi.

Dide, Şaşmaz’ın yüzünde “çizik” şeklinde iz olduğu yolundaki soruya karşılık, “Yüzünde sıyrıklar var, morluklar var, cilt sıyrıkları var. Oyuncunun iyileşme sürecinde güneş görmeyeceğini ümit ederek, yüzde bir iz kalmayacağını ümit ediyorum. Her şey normal seyrinde” yanıtını verdi.

'Hayati tehlikesi yok'

Vatan’da yer alan habere göre, Kazanın ardından yapım şirketi Pana Film de bir açıklama yaparak Şaşmaz’ın hayati tehlikesi olmadığını duyurdu:
“Dün gece saat 02:00 de Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin 236. bölümünün çekiminde, Şaşmaz’ın kullandığı araç kontrolden çıkarak yol istinat duvarına çarpmıştır. Hastaneye kaldırılan Şaşmaz’a gerekli tıbbi müdahale yapılmıştır. Sağlık durumu iyi. Hayati tehlikesi yok.”

Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni bölümü yayınlanacak mı?

Necati Şaşmaz’ın dizinin yeni bölüm çekimleri sırasında yaşadığı talihsiz kaza sonucu, ünlü oyuncunun 3-4 hafta dinleneceği öğrenildi. Kurtlar Vadisi Pusu’nun bu hafta yayınlanacak yeni bölümü ise hazır. Ancak dizinin önümüzdeki haftalarda 3 bölüm yayınlanamayacağı öğrendildi.