'Nerdesin Aşkım?' Kanada'da en mükemmel film seçildi

Film '2016 Mükemmellik Ödülü' ile taçlandırıldı.Merve Gezen 'in yazıp yönettiği ve başrolünü, ödüllü oyuncu Seyhan Arman 'ın canlandırdığı kısa film 'Nerdesin Aşkım? ', 8-9 Nisan 2016 tarihlerinden düzenlenen Kanada Uluslararası Film Festivali'nde Yabancı Film kategorisinde yarıştı. Dünyanın dört bir tarafından katılan filmler arasında yer alan 'Nerdesin Aşkım? (Where are you, my love?) kısa filmi jüriden tam not alarak, 2016 Mükemmellik Ödülü'nün sahibi oldu.

Seyhan Arman'ın başrolünü oynadığı 'Nerdesin Aşkım? ' Kanada Uluslararası Film Festivali'nde Yabancı Film dalında '2016 Mükemmellik Ödülü' aldı.

Merve Gezen'in yazıp yönettiği ve başrolünü, ödüllü oyuncu Seyhan Arman'ın canlandırdığı kısa film 'Nerdesin Aşkım? ', 8-9 Nisan 2016 tarihlerinden düzenlenen Kanada Uluslararası Film Festivali'nde Yabancı Film kategorisinde yarıştı. Dünyanın dört bir tarafından katılan filmler arasında yer alan 'Nerdesin Aşkım? (Where are you, my love?) kısa filmi jüriden tam not alarak, 2016 Mükemmellik Ödülü'nün sahibi oldu.

Tamamlandığından bu yana dünya festivallerini dolaşan 'Nerdesin Aşkım? ', trans bir bireyi intihara sürükleyen sürecini anlatıyor. Seyhan Arman'ın başarılı performansıyla hayat verdiği Özge karakteri, festival seyircisinden büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Ödül hakkında düşüncelerini aktaran Seyhan Arman, şöyle konuştu:

'Daha 10 gün önce İnsan Hakları ödülü aldığını öğrenmiştim filmimizin. Şimdi de yabancı dalda mükemmellik ödülü aldı. Bir yandan iyi bir iş yaptığımızın farkına varıp seviniyorum, bir yandan da derdimizi anlattığımız filmimizi daha çok kişinin izliyor ve izleyecek olmasına mutlu oluyorum. Özellikle Türkiye'de yurtdışından ödül almak önemli biliyorsunuz. 'Körün ölüp, badem gözlü olması' gibi bir şey... Ödül aldıkça soranımız çok oluyor. Türkiye'de ne zaman göstereceksiniz? diye soruyorlar. E bu durum, amacımıza biraz daha yaklaştırmış oluyor bizi. Çünkü bu filmin bir derdi var ve derdini ne kadar çok kişiye anlatırsa o kadar iyi bizim için. Bu durumda;nice ödüllere o halde'

Yönetmen Merve Gezen ise ödül ile ilgili;'Çok uzun ve maceralı bir sürecin sonunda ödül almak tabi ki çok güzel bir şey ancak Türkiye'de trans cinayetleri hala devam etmekte. Bu ödül toplum tarafından ötekileştirilmiş, yaşamalarına izin verilmeyen, dışlanan ve hayatını trajik şekilde kaybetmiş trans bireyler için. Ne zaman ki insanlara etiket koymayıp sadece insan olarak bakmayı öğrenirsek o zaman bazı şeylerin değişeceğine inanıyorum.' diye konuştu...