'Neruda'dan Türkçe afiş ve fragman yayınlandı

Nobel Edebiyat ödüllü şair Pablo Neruda’nın hayatı sinemalarda.


Nobel Edebiyat ödüllü şair Pablo Neruda ’nın hayatının en belirleyici dönemine odaklanan ve 2017 Altın Küre Ödülleri’ne Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday olan “NERUDA”nın Türkçe afişi ve fragmanı yayınlandı. Ülkemizde 10 Mart’ta vizyona girecek olan, Gael García Bernal ’in performansıyla yıldızlaştığı filmin yönetmenlik koltuğunda Oscar adayı “No”, “The Club” ve “Jackie”nin yönetmeni Pablo Larraín oturuyor.

Pablo Neruda, Nobel konuşmasında kaçak olarak yaşadığı ve filme de konu olan bu 2 yıllık dönemi “Yaşadım mı, yazdım mı, düşledim mi bilmiyorum” sözleriyle tanımlamıştı. Pedro Almodóvar ’ın “bu sene izlediğim en iyi film” dediği, Variety tarafından “büyüleyici derecede yaratıcı” şeklinde nitelenen filmin yapımcılarından biri ise Türk yapımcı Renan Artukmaç

Özet: 1947 yılında Pablo Neruda siyasete atılmış ve senatör seçilmiştir. Karısı ile beraber parıltılı bir hayat yaşamaktayken hükümet tarafından ‘hain’ ilan edilince bir gecede kaçak durumuna düşer. Dostlarının tavsiyesi üzerine gizli bir operasyonla gönüllü bir sürgüne yollanır. Acar polis dedektifi Oscar ise, hükümet tarafından dünyaca ünlü şairin peşine düşüp onu yakalamakla görevlendirilir. Çok geçmeden Oscar, Neruda’yı takıntı haline getirecektir.