Netflix eylül takvimi belli oldu!

Netflix Türkiye eylül ayında yayınlayacağı dizi ve film takvimini açıkladı.


Netflix her ay olduğu gibi içeriklerini güncellemeye ve yeni içerikler eklemeye devam ediyor. Eylül ayında da birbirinden kaliteli içerikleri abonelerinin beğenisine sunacak.

Yayınlanacak dizilerden How To Be a Cowboy, Dalış Kulübü ve Q/Force ilk sezonlarıyla; Into the Night ikinci sezonuyla, Sex Education üçüncü sezonuyla, La Casa de Papel ise beşinci sezonuyla ve Lucifer dizisi ise altıncı ve final sezonuyla ekranlarda olacak.

Filmlerden Hayatın Bedeli / Worth ve Can Çıkar Huy Çıkmaz / Afterlife of the Party; belgesellerden ise Perde Arkası: Kırılma Noktası / Untold: Breaking Point ve Kan Kardeşler: Malcolm X & Muhammed Al i yapımları ilginizi çekecektir.

İşte Netflix Türkiye'nin Eylül ayı programı:

Diziler

How To Be a Cowboy (1. Sezon) / 1 Eylül

Koyboyluk geleneğini yaşatmak isteyen Dale Brisby tüm dünyaya kovboyluğun püf noktalarını anlatmaya hazırlanır.

 

Q-Force / 2 Eylül

Senaryosu Gabe Liedman (Brooklyn Nine-Nine, PEN 15) tarafından yazılan ve yarımşar saatlik bölümlerden oluşan Q-Force'un hikayesi; yakışıklı bir gizli ajan ile onun LGBTQ süper ajanlardan oluşan ekibine odaklanıyor. İş arkadaşları tarafından devamlı küçümsenen Q-Force üyeleri, hem profesyonel hem kişisel anlamda olağan dışı maceralara atılarak kendilerini çok kez ispatlamak zorunda kalacaklar.

 

Dalış Kulübü (1. Sezon) / 3 Eylül

Cape Mercy isimli bir yerleşim yeri bir kasırga tarafından vurulur ve bir kız arkadaş grubunun karizmatik lideri konumundaki Lauren ortadan kaybolur. Lauren’in kayboluşunun gizemi, kente Izzie isimli yeni bir arkadaş adayının gelişi ve resmi soruşturmadaki şüphe uyandıran boşluklar derken genç kızlarımız ne kadar derine dalarlarsa o kadar yeni soru ortaya çıkaran umutsuz bir arayışın içine sürüklenirler.

 

La Casa de Papel (5. Sezon) / 3 Eylül

Türkiye’de fırtınalar estiren İspanyol soygun dizisinin beşinci sezonunda, meşhur karakterlerin son girişimlerinden sağ çıkıp çıkamayacağını ekranlara gelecek.

 

Camgöz (1. Sezon) / 3 Eylül

Animasyon çocuk dizisi obur Camgöz ve arkadaşı Max’in maceralarını anlatacak.

 

Kozmik Kid (2. Sezon) / 7 Eylül

Yeni sezonuyla ekranlara gelecek animasyon çocuk dizisi Jo’nun gerçek bir lider olmanın anlamını öğrenmesiyle devam ediyor.

Into the Night (2. Sezon) / 8 Eylül

Into The Night, güneşin insanlar için tehlike oluşturmasının ardından karanlıkta kalmak için batıya gitmeye çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Yaşanan kozmik bir olay, dünya için büyük bir tehlike oluşturur. Güneş, yoluna çıkar herkesi öldürmeye başlar. Bunun üzerine bir adam, gün doğmadan önce karanlığın hüküm sürdüğü bölgelere gitmeye karar verir. Brüksel’den kalkan bir gece uçağını kaçıran adam, güvenli olan karanlıkta devamlı kalmak için pilotları batıya uçmak için yönlendirir.

 

Lucifer (Final Sezonu) / 10 Eylül

“Cehennem Lordu” Lucifer Morningstar; Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanlarda, karakter Lux isimli bir barı işletiyor.

 

Metal Atölyesi Üstadı (1. Sezon) / 10 Eylül

Bu yarışmada bir grup metal sanatçısı sertleştirilmiş çeliği kaynaklayıp keserek müthiş eserler ortaya çıkarıyor. 50.000 dolarlık büyük ödülü ise sadece biri kazanacak. Komedyen sunucu Jo Koy, bu yaratıcı yarışmanın aksiyonuna iğneleyici mizah anlayışıyla katkıda bulunuyor.

 

Sex Education (3. Sezon) / 17 Eylül

Oldukça içine kapanık bir çocuk olan Otis, okulun ezik denilen tiplerindendir. Seks terapisti olan anne ve babası sayesinde seks konusunda oldukça bilgili olan Otis, bu bilgiyi okulun sıradışı kızı Maeve'in teklifi ile değerlendirmeye başlar. O artık, liseli gençlerin gelip dert yandığı ve sorunlarını çözdüğü bir terapisttir. Peki ya Otis'in sorunlarını kim çözecek?

 

Bilim İnsanı Ada Arı (1. Sezon) / 28 Eylül

Ada, gerçeği keşfetmeyi amaçlayan, devasa bir meraka sahip olan küçük bir bilim insanıdır. En iyi arkadaşları Rosie Revere ve Iggy Peck'in yardımıyla Ada, gizemleri çözüp, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çabalar.

 

Aşk 101 (2. Sezon) / 30 Eylül

1998 yılında geçen ve günümüze uzanan Aşk 101,okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmak üzere plan yapan 17 yaşında bir grup asi gencin hikayesini konu alıyor. Öğretmenlerini yeni basketbol koçlarına aşık etmek üzere işe koyulduklarında ise asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar.

 

Filmler

Can Çıkar Huy Çıkmaz / 2 Eylül

Parti planlayıcısı ve sosyal bir kelebek olan Cassie, hayatının en güzel dönemindedir. Büyük bir heyecanla 25. doğum gününe hazırlanan Cassie, garip bir kazayla vefat eder. Kendisini öbür dünyanın bekleme odasında bulan Cassie, burada koruyucu meleği Val ile tanışır. Her şeyin artık sona erdiğini düşünen Cassie, gökyüzündeki büyük bir parti olduğunu ve oraya katılabilmek için öncelikle dünyadaki hatalarını telafi etmesi gerektiğini öğrenir.

 

Hayatın Bedeli / 3 Eylül

Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagon'a yapılan korkunç 2001 saldırılarının ardından, ünlü arabulucu avukat Kenneth Feinberg, 11 Eylül Mağdur Tazminat Fonu'nun başına getirilir. Kenneth Feinberg ve şirketinin operasyon şefi Camille Biros, trajedinin kurbanlarına finansal kaynak tahsis etmekle görevlendirilir. Yitirilen hayatlara bedel biçmeye çalışan Feinberg, bu süreçte duygusal bir hesaplaşmayla karşı karşıya kalır.

 

Vinterviken / 8 Eylül

Vinterviken, Elisabeth ve John-John adındaki iki gencin aşk hikayesini konu ediyor. Aynı şehirde büyüyen Elisabeth ve John-John'ın birbirlerinden oldukça farklı olan ekonomik, sosyal ve kültürel şartlarda bir hayatı vardır. Ancak lisede aynı sınıfa denk gelmeleriyle ikisinin hayatı birbirine geçer.

 

Kate / 10 Eylül

Kate, yetenekli bir suikastçı olan genç bir kadındır. Geri döndürülemez bir şekilde zehirlendiğini öğrenen Kate'in düşmanlarından intikam alabilmek için sadece 24 saati vardır. Düşmanlarından kanlı bir intikam almak için harekte geçen Kate, bu sırada eski kurbanlarından birinin kızıyla beklenmedik bir bağ kurar. Kate uzun zamandır hissetmediği bu duygulardan ders alıp son zamanlarını güzel mi geçirecek yoksa intikamın peşinden mi gidecektir?

 

Av Günü / 10 Eylül

Vahşi doğada yürüyüşe çıkan beş arkadaş, gizemli bir tetikçinin peşlerine düşmesiyle kendilerini ölümcül bir kovalamacanın ortasında bulur.

 

Nightbooks / 15 Eylül

Alex, en büyük tutkusu korku hikayeleri yazmak olan küçük bir çocuktur. Ancak onun bu tutkusu tuhaf olarak yaftalanmasına neden olunca bir daha yazmamaya yemin eder. Bu sırada kötü bir cadı onu New York'taki büyülü dairesinde yakalar ve hayatta kalmak istiyorsa ona her gece yeni bir hikaye yazmaya zorlar. Cadının onun her hareketini izleyen kedisi Lenore ile büyülü evde mahsur kalan Alex, burada başka bir genç mahkum olan Yasmin ile tanışır. Yasmin'in yardımıyla Alex, onu benzersiz kılan şeyi kucaklamayı öğrenmeli ve onları özgür bırakmak için kendi kaderini yeniden yazmalıdır.

 

The Starling / 24 Eylül

Lily ve Jack Maynard, bebeklerini kaybeden bir çiftir. Acılarını farklı şekilde yaşayan çiften Jack yas tutmak içine evden ayrılır. Lily ise yalnız kaldığı evinde acısının üstesinden gelmeye çalışır. Bu sırada evin bahçesine bir kuş yuva yapar. Kuşu evden çıkarmaya çalışan Lily bu süreçte hayatı, yaşama isteğini ve aşkı yeniden keşfeder.


Gece Yarısı Ayini / 24 Eylül

Midnight Mass, küçük bir topluluğun yaşadığı ıssız adada hayat bulan esrarengiz bir hikayeyi konu ediyor. Adaya, karizmatik ve gizemli bir rahibin gelmesi ile birlikte birtakım sıra dışı olaylar meydana gelmeye başlar.

 

My Little Pony: Yeni Nesil / 24 Eylül

Equestria artık büyüsünü kaybetmiştir. Yıllardır uyum içinde birlikte yaşayan ponyler, kanatlılar ve tek boynuzlular artık birlikte yaşamamaktadır. İdealist Toprak Pony “Sunny”, dünyalarına sihir ve birliği geri getirmenin yolunu bulmaya kararlıdır. Bu sırada neşeli bir tekboynuzun Kısrak Koyu’nda kendini göstermesiyle, Toprak Pony “Sunny” ve yeni arkadaşları, Equestria'ya sihri geri getirmeye, tüm ponylerin dost olduğunu ispatlamaya çalışmak için eğlenceli bir maceraya atılır.

 

Kalbimin Sesi / 29 Eylül

30 yaşında oldukça sakar bir kadın olan Maca, bir moda fenomeninin asistanı olarak çalışır. Zamanını asla duygusal bir bağ kuramadığı erkeklerle geçiren Maca, en yakın arkadaşları Jimena ve Adriana ile hayatında karşılaştığı sorunların üstesinden gelmeye çalışır. Hayatında her şeyin yolunda gittiğini düşündüğü bir dönemde, onun özgüvenini ve erkeklere olan inancını yok eden eski aşkı Leo'nun geri dönmesi, Maca'nın yaşamını alt üst eder. Eski yaraların yeniden açılmasının ardından Maca, hayatının kontrolünü ele almak için geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır.

 

No One Gets Out Alive / 29 Eylül

Amerikan rüyasını arayan bir göçmen, bir pansiyonda oda tutmak zorunda kaldıktan sonra kendini kaçamayacağı bir kabusun içinde bulmuştur.

 

Belgeseller

Countdown: Inspiration4 Mission To Space (Dizi) / 6 Eylül

Belgesel dizi dünyanın merkezine yapılan ve tamamen sivillerin katıldığı ilk uzay yolculuğunu izleyicilerle buluşturuyor.

 

Perde Arkası: Kırılma Noktası / 7 Eylül

Spor belgeseli Amerikalı tenisçi Mardy Fish’in hikayesine mercek tutacak.

 

Kan Kardeşler: Malcolm x & Muhammed Ali / 9 Eylül

Daha önce yayınlanmamış arşiv görüntülerinin yer aldığı belgeselde, tesadüf eseri yolları kesişen efsanevi boksör Muhammad Ali ile insan hakları aktivisti Malcolm X arasındaki dostluğa odaklanılıyor.

 

Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar / 9 Eylül

Belgesel, 1990'ların Paris'inde bir polis şefi ile bir cinayet kurbanının annesinin, bir seri katili bulup adalete teslim etmek için verdiği yoğun uğraşı konu alıyor.

 

Schumacher / 15 Eylül

Belgesel 7 kez Formula 1 Dünya Şampiyonu pilotu Michael Schumacher'in hayatını anlatıyor.