Netflix'ten dikkat çeken hamle!

Netflix ses getiren Yeşilçam filmlerini yayın listesine alıyor.


Netflix yayın içeriğini genişletmeye devam ediyor. Platform şimdi de Yeşilçam'ın unutulmaz fimlerini izleyicileriyle buluşturuyor. Şimdilik Süreyya Duru imzasını taşıyan 1970 yılı yapımı Şoför Nebahat ve 1986 yılı yapımı Fatmagül'ün Suçu Ne filmleri ile Orhan Elmas imzalı Dert Bende'nin bu ay içerisinde platformda yayınlanması bekleniyor.

Şoför Nebahat

Süreyya Duru'nun imzasını taşıyan 1970 yapımı Şoför Nebahat'ın başrollerinde Fatma Girik , İzzet Günay , Münir Özkul , Metin Serezli , Oya Peri gibi isimler yer alıyor.

Nebahat, babasının ölümünün ardından evin tüm sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalır. Ailesinin geçimini sağlamak ve borçlarını ödeyebilmek için baba mesleği olan dolmuş şoförlüğüne başlar. Herkes onun bu işe başlamasına şaşırmıştır. Etrafı erkek dolmuş şoförleriyle doludur fakat Nebahat kimseyi umursamaz. O işinin peşine düşmüş, babasından kalma kasketini de takarak yollara çıkmıştır. Hayatını işine ve ailesine adayan Nebahat, bir gün arabasına binen avukat Bülent’e karşı farklı duygular hissetmeye başlar.

Dert Bende

1973 yapımı Dert Bende'nin başrollerinde Türkan Şoray , Mesut Engin ve Murat Soydan yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Orhan Elmas oturuyor.

Genç bir kadın olan Fatma ile Tarık ilk görüşte birbirlerine aşık olur. Ancak tesadüfen Tarık ile karşılaşan Fatma'nın kardeşi Süreyya da Tarık'ı sevmektedir. İki aşığın yolları, Tarık'ın iş için yurt dışına çıkması ile bir süreliğine ayrılır. Tarık'tan önce Fatma'nın sevgilisi olan Bülent, Tarık'ın yokluğunu fırsat bilerek Fatma ile yakınlaşmaya başlar. Fatma'nın kalbini kazanan Bülent, genç kadını kendisi ile evlenmeye ikna eder. Fatma, bu durumu bir mektup yazarak Tarık'a bildirmek ister. Ancak Süreyya bu sırada Fatma'nın yerine Tarık'a aşk mektupları yazmaya başlar. Düğün günü gelip çattığında ise beklenmedik olaylar meydana gelir.

Fatmagül'ün Suçu Ne?

1986 yapımı Fatmagül'ün Suçu Ne filmi de Süreyya Duru'nun imzasını taşıyor. Vedat Türkali 'nin senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Hülya Avşar , Aytaç Arman , Salih Balık, İhsan Yüce , Menderes Samancılar yer alıyor.

Fatmagül genç bir köylü kızıdır. Bir gün üçü zengin çocuğu olmak üzere dört adam Fatmagül’e tecavüz eder. Kızın deli bir abisi dışında kimsesi yoktur. Devlet failleri yakalayıp hapse atar. Zengin çocukların aileleri tek çözümü fakir çocuğu kandırmakta bulur. Bir sene evli kalıp boşatacaklarına dair söz verirler. Fatmagül hamile kaldığı için değil, tecavüze uğradığı için Türk kanunlarına göre tecavüzcülerden birisi onunla evlenirse dava düşecektir.