Netflix'ten iki bomba transfer!

Taylan Biraderler'in Azizler ve Ezel Akay'ın 9 Kere Leyla filmleri Netflix'te...


Netflix Türkiye başarılı yapımları transfer ettiğini duyurdu.

Pandeminin patlak vermesiyle vizyonu ertelenen Ezel Akay ve Taylan Biraderler yapımları sinemalardan önce dijital yayın platformu Netflix'te yayınlanacak.

 

İlk transfer haberi başarılı yönetmen Ezel Akay son filmi 9 Kere Leyla'dan geldi.  Oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer , Demet Akbağ ve Elçin Sangu gibi isimlerin yer aldığı BKM yapımı film, 4 Aralık'tan itibaren Netflix'te izlenebilecek.

Bir evlilik, iki aşk, üç bela, Dokuz Kere Leyla... Adem (Haluk Bilginer) , güzeller güzeli metresi Nergis (Elçin Sangu) için Leyla (Demet Akbağ) ile 20 yıllık evliliğini bitirmeye karar verir. Ancak Leyla'dan doğal bir yolla kurtulması neredeyse imkansızdır. Diğer yandan bu duruma bir çözüm bulamazsa, yasak aşkı Nergis, çok yakında parmaklarının arasından kayıp gidecektir. Üstelik Adem tüm bu aşk trafiğininin arasında kendisine ait antika el yazmasının peşinde olan Mahdum Bey (Fırat Tanış ) ve kıskanç avukatı Haris (Alican Yücesoy ) ile de uğraşmak zorundadır.

Azizler de Netflix'te

Taylan Biraderlerin yine salgın sebebiyle vizyon tarihi ertelenen ve oyuncu kadrosunda Engin Günaydın , Haluk Bilginer, Binnur Kaya , Öner Erkan , Fatih Artman , İrem Sak gibi isimlerin yer aldığı yeni filmi Azizler de, 8 Ocak'tan itibaren Netflix'te yayınlanacak.

Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder… Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ancak Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir.

Açıklamalar bu şekilde olurken, adı geçen yapımların sinemalarda gösterime girip girmeyeceği konusu belirsizliğini koruyor.