Nil'de Ölüm'den ilk görseller ulaştı!

Agatha Christie'nin eserinden uyarlanan Nil'de Ölüm'den ilk görseller geldi.


Ünlü İngiliz polisiye roman yazarı Agatha Christie 'nin aynı adlı eserinden beyaz perdeye uyarlanan Nil'de Ölüm filminden Türkçe poster ve alt yazılı fragman paylaşıldı.

Kenneth Branagh 'ı yönettiği ve aynı zamanda başrolünde yer aldığı 2017 yılı yapımı Doğu Ekspresi'nde Cinayet filminin devamı olarak çekilen film Agatha Christie'nin 1937 yılında yayımlanan Nil'de Ölüm kitabından uyarlanırken sevilen dedektif Hercule Poirot'nun karşılaştığı yeni bir cinayet vakasını konu ediniyor.

Linnet Doyle, yeni kocası ile birlikte balayı için Nil Nehri’nde lüks bir yolculuğa çıkar. Ancak bu yolculuk Linnet’in acımasızca öldürülmesiyle son bulur. Bu korkunç ölüm, gemide bulunan dedektif Hercule Poirot’un da tatilini sona erdirir. Geminin kaptanı tarafından soruşturma yapmakla görevlendirilen Poirot, cinayetin gizemini çözmek için çabalar.

Oyuncu kadrosunda Kenneth Branagh'ın yanı sıra Gal Gadot , Armie Hammer , Annette Bening , Letitia Wright , Rose Leslie , Russell Brand gibi isimlerin yer aldığı filmin, 23 Ekim 2020 tarihinde gösterime girmesi planlanıyor.