Ninja Kaplumbağalar'dan dönüş sinyali!

Sevilen çizgi dizi Ninja Kaplumbağalar'ın yeni animasyon filmi yolda...


Sevilen animasyon filmi Nija Kaplumbağalar'ın yeni animasyon filmi için start verildi. Warner Bros. ve Nickelodeon ortak yapımı olarak çekilecek filmin aynı zamanda Nickelodeon'un ilk sinema filmi özelliğine sahip olacak.

Yönetmenliğini ekim ayında vizyona girmesi beklenen Ailem Robotlara Karşı / Connected filminin de ortak yönetmeni olan Jeff Rowe 'un üstleneceği; senaryosunu ise Brendan O'Brien ve Lindsey Beer'in birlikte kaleme alacağı belirtiliyor.

Müjde Brian Robbins 'ten

Ninja Kaplumbağalar'ın dönüş müjdesini Nickelodeon Başkanı Brian Robbins duyurdu. Robbins filmle ilgili heyecanını sosyal medya üzerinden “Seth, Evan ve James’in dehalarını Ninja Kaplumbağalar’ın alametifarikası mizahı ve aksiyonuyla birleştirince Kaplumbağlar’ın sadece sinemada değil bütün mecralarda yeni bir döneme girecektir. Ellerinden çıkacak eser için heyecanlıyım. Ramsey Naito ve ekibinin de Nickelodeon Animation Studios’ta bu ilk animasyon filmle birlikte yepyeni bir sayfa açacak olmaktan heyecan duyduklarının farkındayım.” sözleriyle duyurdu.

İlk kez 80'lerde ortaya çıktı

İlk kez 1984 yılında Kevin Eastman ve Peter Laird ’in yayınladığı bağımsız çizgi romanla dünyaya merhaba diyen dört Genç Mutant Ninja Kaplumbağa'nın ilk çizgi dizisi ise 1987 yılından itibaren Ninja Kaplumbağalar adıyla TV'de yayınlanmaya başlamıştı. 1997 yılında ise bu kez Ninja Turtles: The Next Mutation adıyla tekrar çizgi dizi olarak TV'de yer aldı. 2014 yılında gelindiğinde Teenage Mutant Ninja Turtles ve son olarak 2016 yılında Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden adlarıyla iki sinema filmi çekildi.

İlk animasyon sinema filmi olarak sevenlerinin karşısına çıkacak Ninja Kaplumbağalar'da üretim ve vizyon tarihi konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.