“No Time to Die”ın kötü adamı: Rami Malek

Mr. Robot’un gizemli adamı No Time to Die için yeterli mi?


Mr. Robot ile adını duyuran Rami Malek , Bohemian Rhapsody’de canlandırdığı Freddie Mercury rolü ile Oscar kazanmıştı. Malek “No Time to Die”ın kötü adamı olmak için ilk adımlarını çok önceden atmaya başladığını söyledi. Henüz karakterin kime verileceği belli olmadan, hatta senaryo bile tamamlanmadan bu role çalıştığını söyleyen Malek, bu rol için kendini çok geliştirdiğini açıkladı. 

Bond 25: No Time to Die filminde Safin karakterine can verecek olan Rami Malek’in isminin açıklanması Bond hayranlarını biraz kararsız bırakırken Malek hayranlarını çok heyecanlandırmıştı. 

Fandango All Access’in haberine göre Safin rolü için Rami Malek’in uygun görülmesinin bazı nedenleri var. Öncelikle karakterin kalitesinin tam olarak Malek ile uyumlu olduğunun altı çiziliyor. Rami Malek kötü bir rol oynamayı kabul etse bile herhangi bir din ile bağlantılı bir teröristi asla canladırmayacağını daha önce açıklamıştı. 

Spectre’den daha güçlü ve akıllı bir kötü başrol

Rami Malek’in canlandıracağı Safin karakteri “Spectre”nin kötü karakterinden biraz daha farklı olacak. Yazar / yönetmen Cary Joji Fukunaga ’nın açıklamalarına göre “Şimdi orada yeni biri var. Bond'un karşılaştığı herkesten daha tehlikeli. Ve Spectre’deki kötü adamdan daha akıllı ve güçlü.”

Sahne arkasından paylaşılan bir videoda görülen Fukunaga “Harekete geçtiği andan filmin sonuna kadar, bu bir yarış. Sadece dünyayı kurtarmak için değil, hayatlarını kurtarmak için.” dediği görülüyor. 

Bond’un kötü adamının maskesi ve yara izleri var

Rami Malek tarafından canlandırılan kötü karakterin Bond filmlerinin birincisi olan Dr. No’daki kötü adamın bir versiyonu olacağı söylentiler arasında. Rami Malek bu söylentilere “Bu film üzerinde bir Ian Fleming (James Bond karakterinin yaratıcısı) etkisinin yeniden canlanması gibi olduğunu” kabul etti.

Daniel Craig rol arkadaşı Malek’in rolü hakkında “Çok karmaşık bir insan, çok karmaşık bir rol oynadı ve izlemek harikaydı.” dedi.

Rami Malek fragmanda sadece birkaç saniye görülüyor ve görüldüğü zamanın çoğunda da yüzünü kapsayan beyaz bir maske takıyor. Tam yüzü gösterildiğinde ise yüzünde ve çenesinde önemli izler olduğu fark ediliyor. Le Chiffre (Casino Royale) , Raoul Silva (Skyfall) ve Ernst Blofeld (Spectre) ’de de yüz yaraları olduğu için Daniel Craig’in oynadığı Bond filmlerinin kötü karakterlerinde bu yöntem tekrarlanan bir tema. 

No Time to Die / Ölmek İçin Zaman Yok en uzun Bond filmi 

Filmin süresi 163 dakika, bundan önce en uzun Bond filmi olan Spectre 148 dakikaydı.

No Time to Die, Nisan ayında vizyona girecekti fakat korona virüs sebebiyle vizyon tarihi tüm dünyada ertelendi.