Nuh Tepesi'nden ilk teaser!

Cenk Ertürk'ün bol ödüllü filmi Nuh Tepesi'nden ilk teaser yayınlandı.


Geçtiğimiz Mart ayında dünya prömiyerini yaptığı 18. Tribeca Film Festivali'nde yarıştığı Uluslararası Yarışma bölümünde Cenk Ertürk 'le En İyi Senaryo ve Ali Atay'la En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan Nuh Tepesi filminden ilk teaser fragman paylaşıldı.

2016 yılında Cannes Film Festivali'nin Cinefondation Residance programına da kabul edilen, dünya prömiyerini 18. Tribeca Film Festivali'nde yapan Nuh Tepesi'nin Türkiye prömiyeri ise 23-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde gerçekleşecek.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi kısa filmleriyle tanınan Cenk Ertürk'ün üstlendiği Nuh Tepesi'nin Nuh Tepesi'nin oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun ile yıldızı parlayan ve Ölümlü Dünya ile yönetmenliğe adımını atan Ali Atay; Kış Uykusu, Masumiyet, Osmanlı Subayı, New York'ta Beş Minare, Hacivat ve Karagöz gibi birçok önemli filmde rol alan usta oyuncu Haluk Bilginer ; Bana Masal Anlatma, Hayatımın Aşkı, Leyla ile Mecnun, Şubat, Güneşi Beklerken gibi yapımlarla karşımıza çıkan sevilen oyuncu Hande Doğandemir ; Kaygı, Bilmemek, Lady Winsley gibi yapımlardan tanıdığımız Arın Kuşaksızoğlu ; Tepenin Ardı, Abluka, Suskunlar gibi yapımlarla tanıdığımız Mehmet Özgür yer alıyor. 

Filmin kurgusunu The Lobster, The Killing of a Sacred Deer ve The Favourite gibi önemli Yorgos Lanthimos filmlerinin de kurgu ekibinde de yer alan, The Favourite'le Oscar adaylığı elde eden Yorgos Mavropsaridis yaparken, görüntü yönetmenliğini ise Federico Cesca üstleniyor.

Nuh Tepesi; babasının vasiyetini yerine getirmeye çalışan Ömer'in hikayesine odaklanıyor. Ömer'in babası ölümünün ardından Nuh Tepesi'ndeki bir ağacın altında gömülmek gibi bir vasiyet bırakmıştır. Babasının bu vasiyetine tüm köylüler ağacın Hz. Nuh tarafından dikildiği ve kutsal olduğu gerekçesiyle büyük bir öfkeyle yaklaşırlar. Halbuki Ömer'in babasının altında gömülmek istediği ağacı, 50 yıl önce yine kendisi dikmiştir. Kasabalıların elinden kutsal bölgelerini alacak olan Ömer'in kasabalılarla yüzleşmesi gerekmektedir.

Nuh Tepesi'nin ne zaman vizyona gireceği konusu henüz belirsizliğini koruyor.