Nurgül Yeşilçay tanınmaz halde!

Güzel oyuncu yeni filmindeki rolü için çok farklı bir kılığa büründü.


Kardeş Payı, Çalgı Çengi, Üsküdar'a Giderken, Ailecek Şaşkınız gibi komedi film ve dizi dünyasına yön veren başarılı yapımlara imza atan yönetmen ve senarist Selçuk Aydemir 'in aynı adlı kitabından beyaz perdeye uyarlanan Mahalleden Arkadaşlar filminin başrol oyuncusu Nurgül Yeşilçay , filmdeki rolü için çok farklı bir kimliğe büründü. İmajını değiştiren başarılı ve güzel oyuncu gerçekten de tam bir eli maşalı Anadolu kadını gibi görünüyor!

Filmden ilk ayrıntılar ise Nurgül Yeşilçay'dan geldi. Yayınlanan fotoğraftan anlaşılacağı üzere Yeşilçay'a, rolü gereği yüz tipini yuvarlaklaştıracak bir makyaj yapılmış, kilolu göstermek üzere aparatlar takılmış ve Anadolu kadını stiline uygun kıyafetler giydirilmiş. Ayrıca 90'lı yılların moda saç modeli olan permanın oyuncuya uygulandığı görülüyor.

Sosyal medya hesabından 'Akşam yatmak bilmiyonuz, sabah kalkmak bilmiyonuz' etiketiyle yaptığı paylaşımına kısa sürede beğeni ve yorum yağdı.

Filmin başrollerinde daha önce Paramparça, Eğreti Gelin, Pek Yakında, Bebek İşi, Çınar Ağacı, Anlat İstanbul, Asmalı Konak gibi yapımlarda başarılı bir şekilde yer alan Nurgül Yeşilçay; Güldür Güldür Show, Dedemin Fişi, Sümela'nın Şifresi Temel, Ölümlü Dünya, Cici Babam gibi yapımlarla karşımıza çıkan Alper Kul yer alıyor.

Ayrıca ikiliye Güldüy Güldüy Show, İftarlık Gazoz, Bizim Köyün Şarkısı ve son olarak Can Dostlar filminden hatırladığımız minik oyuncu Esat Polat Güler eşlik ediyor. 

Yeşilçay, Kul ve Güler'in oyuncu kadrosunda yer aldığı Mahalleden Arkadaşlar filminin kitabında okuyucular modern teknolojilerin olmadığı bir mahalle ortamına götürülüyordu. Hikaye, Küçükçekmece'de bulunan bir mahallede geçer. Kahramanımız Selçuk, mahallenin reisi olan İsmet'in gözüne girebilmek için her şeyi yapabilecek kadfar gözü kara bir delikanlıdır. Ve sırf bunun için iki arkadaşıyla birlikte çete kurar ve mahalleyi birbirine katar...

Mahalleden Arkadaşlar filminin 24 Ocak 2020'de vizyonda olması bekleniyor.