O sözler mahkemelik!

Ivana Sert, kendisine hakaret eden Peker Açıkalın'ı mahkemeye verdi.Ivana Sert , Karımı Gördünüz mü? filminde birlikte oynadığı Peker Açıkalın ’ı savcılığa şikayet etti. Sert, Açıkalın'ın cezalandırılmasını istedi. Savcılık, ünlü modacının ihbarı sonrası Açıkalın hakkında soruşturma başlattı.

Karımı Gördünüz mü? isimli filmin başrol oyuncularından Peker Açıkalın, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında çok konuşulacak sözlere imza attı. Açıkalın, filmde başrolü paylaştığı modacı Ivana Sert'e yönelik argo ifadeler kullandı. 

Ünlü oyuncu, program sunucusunun 'Ivana Sert de bizimle olacaktı. Nerede acaba? sorusuna, 'O zaman soyadını yumuşak olarak değiştirebiliriz.' diye karşılık verdi. Ardından sunucu, Ivana Sert için 'O sanatçı değil, modacı' ifadelerini kullanan ünlü oyuncuya, 'Başrolü paylaştığınız kişi için 'Sanatçı değil' ifadesini kullanıyorsunuz.' dedi. 

Açıkalın, sunucunun bu yorumuna da sert bir cevap verdi: Başrolü ben paylaşmadım, yapımcımız paylaşmış.

Programın ilerleyen dakikalarında ise Açıkalın, Sert'e yönelik eleştirinin dozunu kaçırdı. Açıkalın, Sert hakkında yaptığı moda ikonu tanımlamasının ardından 'motor' ifadesini de kullandı.

'Cezalandırılsın'

Günaydın'dan Dilek Yaman'ın haberine göre, bu sözler sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Sert, 13 yaşında bir çocuk annesi olduğunu, kamuoyunda tanınan biri olarak Açıkalın'ın sözleri sonrası kişiliğinin zedelendiğini belirterek ünlü oyuncudan şikayetçi oldu. Sert, Açıkalın'ın cezalandırılmasını istedi. 

Savcılık, ünlü modacının ihbarı sonrası Açıkalın hakkında soruşturma başlattı.