Ödül avcısı rekora doymuyor!

Hollywood starı Meryl Streep, 34. kez Altın Küre'ye aday gösterildi.


Sinema dünyasının tüm zamanların en iyi kadın oyuncusu olarak gösterilen Meryl Streep rekorlara doymuyor. 70 yaşındaki güzel oyuncu hem Oscar, hem Altın Küre adaylığında rekorların sahibi sıfatıyla anılıyor ve görünen o ki uzun bir süre de geçilecekmiş gibi görünmüyor.

Big Little Lies dizisindeki performansıyla 77. Altın Küre ödüllerine aday gösterilen Streep, bu adaylığıyla kendine ait olan Altın Küre adaylığı rekorunu geliştirdi ve bu alanda tek isim oldu.

Streep, yardımcı kadın oyuncu kategorisinde aday gösterilen diğer kadın oyuncular Emily Watson , Helena Bonham Carter , Patricia Arquette ve Toni Collette 'le kıyasıya bir yarışa girecek. Daha önce tam 33. kez Altın Küre adayı olan oyuncu, bu adaylıklardan 8 tanesinde Altın Küre'yi evine götüren Streep'in bir de yaşam boyu başarı anlamına gelen Cecil B. DeMille Ödülü bulunuyor.

Ünlü oyuncunun rekor başarısı Akademi Ödülleri'nde de çok konuşulan konular arasında. Streep, toplam 21 adaylıkla bu alanda da kırılması güç bir rekorun sahibi. Adaylıkların 3 tanesinde Oscar heykelciğini evine götüren oyuncu, son olarak Iron Lady filmiyle her iki ödülün de sahibi olmuş, The Post filmindeki performansıyla da 2018 yılında dağıtılan ödül törenlerinde, yine her iki ödül için aday olarak salonda bulunmuştu. 

Gerek Maryl Stereep'in hayranları ve gerekse Oscar takipçileri 13 Ocak 2020 tarihinde açıklanacak Oscar adayları listesini bekliyor. Şu da var ki Hollywood'un star oyuncusu bu yıl rol aldığı Little Women ya da The Laundromat filmlerindeki performansla yeni bir Oscar adaylığına oldukça yakın duruyor. Bekleyip göreceğiz...