Ödüllü film vizyon için hazır!

Bol ödüllü 'Kızım Gibi Kokuyorsun' vizyona girmek için gün sayıyor.


Başarılı yönetmen Olgun Özdemir 'in yeni filmi Kızım Gibi Kokuyorsun vizyon hazırlıklarını tamamladı. Dünya ve Türkiye çapında 10 ayrı festivalde gösterilen ve bu festivallerde aday gösterildiği 19 dalın 7'sini kazanan Kızım Gibi Kokuyorsun, 10 Temmuz'da meraklılarının karşısına çıkacak.

Yaşanan bir trajedinin ardından yolları kesişen Beatrice, Hevi ve İbrahim’in hikayesini konu edinen Kızım Gibi Kokuyorsun'un başrollerinde rol aldığı birçok yapımla sevilen bir karakter haline gelen yakışıklı oyuncu Çağlar Ertuğrul ve Fransız oyuncu Clemence Verniau yer alıyor.

Yönetmen, yapımcı ve senaristliğini Olgun Özdemir'in üstlendiği filmin diğer rollerinde Yılşen Özdemir , Şerif Sezer , Esin Civangil , Tolga Güleç , Deniz Arna , Muhammed Cangören , Fehmi Karaaslan gibi isimlerin yer alıyor.

Filmin konusuna kısaca göz atacak olursak;

Genç bir kadın olan Beatrice, büyük bir acı içindedir. Beatrice, 14 Temmuz 2016’da gerçekleşen Nice’deki IŞİD saldırısında, tüm ailesini kaybetmiştir. Ailesinin kaybı ile başa çıkmaya çalışan genç kadın, babasının vasiyetini yerine getirmeyi kendisine görev edinir. Beatrice, babasının vesiyeti üzerine, ailesinin cenazesini yıllar önce göç ettikleri Antakya Vakıflı Ermeni köyüne götürmek üzere yola koyulur. Antakya’ya ulaştığında Samandağ’da bir motele yerleşen Beatrice, burada kendisi gibi örgütten mustarip olan Suriyeli Hevi ile tatil için ülkesine gelen İbrahim ile tanışır. Birbirlerinin hayatına dokunan Beatrice, Hevi ve İbrahim, aralarından birinin kayıp yakınını bulmak için birlikte harekete geçer.