Olay film vizyon tarihini aldı!

Tartışmalı yönetmen Woody Allen'ın yeni filmi vizyon tarihi belli oldu.


Son yıllarda sıkça taciz iddialarıyla gündeme gelen Woody Allen 'ın New York'ta Yağmurlu Bir Gün filminin Avrupa vizyon tarihi belli oldu. 

Bilindiği üzere Woody Allen filmlerinin dağıtımcılığını üstlenen Amazon, daha önce Woody Allen tarafından dava edilmişti. Amazon ise, avukatları aracılığıyla bu davaya karşılık vermek istediğini resmi olarak duyurmuştu. Bu yeni davanın amacının ise Woody Allen'ın iddialarından bazılarını çürütebilmek olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz yıllarda Woody Allen ve Amazon'un ortak olarak dört filme imza atmak üzere anlaşma sağladıkları biliniyordu. Ancak Amazon 'Me Too' hareketi nedeniyle Woody Allen ile yaptıkları anlaşmayı bozmuştu. Dört Woody Allen filmi için yapılan anlaşmanın bozulması üzerine Allen, Amazon'a 68 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı. Bu miktarın nedeni ise Amazon'un Allen'a filmleri için 68 milyon dolar kazanma garantisi vermesiydi. Şimdi ise Amazon, Allen'a karşılık verme kararı aldı. Söylenilenlere göre Amazon, yönetmenin sekiz iddiasından dördünü çürütmeyi hedefliyor.

Başrollerinde Elle Fanning ve Timothee Chalamet'in yer aldığı ve bol yıldızlı bir kadroyu barındıran filmin çekimleri 2018 yılında tamamlanmıştı. Filmin dağıtımı konusunda Woody Allen'la anlaşmaya varan Amazon şirketi; Allen'ın üvey kızıyla evlenmesi ve ayrıca Mia Farrow ile evlat edindiği Dylan Farrow'u taciz etmesinin ortaya çıkması nedeniyle, 'Me Too' hareketinin eleştiri noktalarından biri haline gelmesi üzerine öncelikle geri kalan üç filmin yapımcılığından ve New York'ta Yağmurlu Bir Gün filminin de dağıtımcılığından çekildi.

ABD vizyon tarihi henüz belli olmayan olaylı film New York'ta Yağmurlu Bir Gün'ün ülkemizde 30 Ağustos'ta vizyona girmesi bekleniyor.