Olaylı davada karar verildi!

Bade İşçil’in açtığı davada Tarkan Süalp, tüm suçlardan beraat etti.


Yengesi  Bade İşçil'in  Nişantaşı'ndaki evinin açık adresini sosyal medyada paylaştığı iddiasıyla hakkında dava açılan  Tarkan Süalp, tüm suçlardan beraat etti.

İstanbul 48'inci  Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, şikayetçi  Bade İşçil Süalp ve tutuksuz sanık  Tarkan Süalp katılmadı. Tarafları avukatları temsil etti. Duruşmanın başlamasının ardından İşçil'in avukatı şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, 'Sanığın sosyal medyada paylaştığı 'Gerçeği söylersen geçmişinin parçası olur ama eğer yalan söylersen geleceğinin parçası olur' sözünde ima yoluyla tehdit vardır. Cezalandırılmasını istiyoruz' dedi.

Sanık  Tarkan Süalp'in avukatı ise suçlamayı kabul etmeyerek, müvekkilinin beraatini talep etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme,  Tarkan Süalp'in 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak' ve 'sesli, yazılı veya görüntülü hakaret' suçlarını işlediğine dair kanaat oluşmadığında hükmetti. Mahkeme, 2 yıl 3 aydan 6 yıla kadar hapsi istenen Süalp'in tüm suçlardan ayrı ayrı beraatine karar verdi.

'O paylaşımda hakaret yoktu'

Tarkan Süalp, geçtiğimiz salı günü görülen duruşmaya gelerek ifade vermişti.  Tarkan Süalp, sosyal medyada  Bade İşçil'in evinin adresini kesinlikle yayınlamadığını söyleyerek, 'Adres veren ben değilim. Haber yapan kişiye böyle bir bilgi vermedim.  Instagram'da paylaştığım 'Gerçeği söylersen geçmişinin parçası olur ama eğer yalan söylersen geleceğinin parçası olur' şeklindeki sözlerimde de hakaret amacı yoktu' ifadelerini kullanmıştı.