On the Basis of Sex'ten ilk fragman yayınlandı.

Felicity Jones'lu biyografik film 'On the Basis of Sex'ten ilk fragman geldi.Felicity Jones ve Armie Hammer 'ın başrolde olduğu biyografik-drama filmi On the Basis of Sex'in ilk fragmanı yayınlandı.

'Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi' ve 'Cehennem' filmleriyle ön planda olan Akademi ödülü adayı güzel oyuncu Felicity Jones, bu dokunaklı biyografik dram filminde insan hakları savunucusu Ruth Bader Ginsburg'e hayat veriyor.

Yönetmen koltuğunda bol Emmy ödüllü Mimi Leder ’ın oturduğu filmde Jones'a Altın Küre adayı Armie Hammer, Hollywood'un sık karşılaştığımız yüzlerinden Justin Theroux , Oscar ödüllü Kathy Bates , Oscar adayı ve Altın Küre sahibi Sam Waterston , Jack Reynor , Stephen Root gibi isimler eşlik ediyor. Filmin senaryosunda ise filmin konu aldığı avukat Ginsburg'ün yeğeni Daniel Stiepleman 'ın imzası var.

'On the Basis of Sex', hak eşitliği için mücadele eden Ruth Bader Ginsburg’ün ilham veren hayat hikayesini konu ediyor. Ruth Bader Ginsburg, başarılı bir avukattır. Erkeklerin ağırlıkta olduğu bir okuldan mezun olan Ruth, kocası Marty ile okul yıllarında tanışır. Hayatın birçok alanında hak eşitsizliği ile karşılaşan Ruth bu yolda zorlu bir hukuk mücadelesine girişir. Ruth, Anayasa Mahkemesi'nin uyguladığı yüzyıllık cinsiyet ayrımcılığını tersine çevirmeye ve kararı bozdurmaya çalışmaktadır. Bu çığır açacak olan davada genç avukatın en büyük destekçisi ise kocası Marty’dir. İkili verdikleri bu hukuk mücadelesi ile tarihin seyrini değiştirecektir...

ABD'de 25 Aralık 2018'de vizyona girecek olan filmin Türkiye vizyon tarihi ise henüz netleşmedi.