Oscar'dan İlyas Salman'a Kötü Haber

İlyas Salman'ın oynadığı film ilk 5 aday arasına giremedi.Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Oscar'ın adayları belli oldu. Birdman ve Grand Budapest Hotel filmleri 9'ar dalda Imitation Game ise 8 dalda aday gösterilirken;En iyi yabancı film dalında ilk 9'a kalan başrolünde İlyas Salman 'ın oynadığı film Mısır Adası ilk 5 aday arasına giremedi.

Bu sene sunuculuğunu Neil Patrick Harris 'in üstleneceği 87. Akademi Ödülleri 22 Şubat 2015'te düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Boyhood 6 Dalda Aday

Oscar'ın bu yılki favorisi olarak gösterilen Richard Linklater 'ın yönetmenliğini üstlendiği ve 12 senede çektiği Boyhood 6 dalda aday gösterildi.

Meryl Streep 19'uncu Kez Oscar Adayı

İki kez 'En İyi Kadın Oyuncu' ve bir kez de 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülünü kucaklayan Meryl Streep , bir kez daha 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' dalında aday gösterildi. Abd'li oyuncunun bu 19'uncu aday gösterilişi.

Bradley Cooper Bu kez Oscar'a Kavuşacak mı?

'Umut Işığım' ile 'En İyi Erkek Oyuncu' dalında, 'Düzenbaz' filmiyle de 'En İyi Yardımcı Erkek Oyunucu' dalında Oscar'a day gösterilmesine rağmen ödülü kucaklayamayan Bradley Cooper, bir kez daha listede. Bu sene de Amerikan Sniper ile 'En İyi Yardımcı Erkek Oyunucu' dalında aday gösterilen Cooper'ın Oscar'ı kucaklayıp kucaklayamayacağı merak konusu.

İlyas Salman Oscar'da Yok

'En İyi Yabancı Film' dalında, ön elemeyi geçerek ilk 9'a kalan başrolünde İlyas Salman'ın rol aldığı Gürcistan yapımı 'Corn Island' (Mısır Adası) ise ilk 5 aday arasına giremedi.