Oyuncak Hikayesi'Nin Dördüncüsü Geliyor

Walt Disney, filmin 2017'de gösterime gireceğini açıkladı.


Türkiye'de 'Oyuncak Hikayesi' adıyla gösterilen 'Toys Story' film serisinin sevimli karakterleri  Robot  Buzz Işıkyılı ve  Şerif Woody, yeniden çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Walt Disney Üst Yöneticisi Bob Iger,  yaklaşık 20 yıl önce başlayan  ve dünyanın bilgisayarla hazırlanmış ilk animasyonu  olan  serinin  dördüncü filminin, Haziran 2017'de gösterime gireceğini açıkladı. 

Senaryosunu  Andrew StantonPete Docter  ve  Lee Unkrich 'in yazdığı filmi,  John Lasseter yönetecek. Serinin ilk iki filmini de yöneten  Lasseter, 'Bu karakterleri o kadar çok seviyoruz ki sanki ailedenmiş gibiler.  Stanton, Docter ve Unkrich, bana yazdıkları senaryoyu gösterdiklerinde çok heyecanlandım' dedi. 

Daha önce de 'Brave (Cesur) ', 'Frozen (Karlar Ülkesi) ve 'Wreck-It Ralph (Oyunbozan Ralph) ' gibi animasyon filmlerinin yapımcılığını üstlenen  Lasseter, dördüncü filmin üçüncünün kaldığı yerden başlayacağı ve bir aşk filmi olacağını sözlerine ekledi. 

İlki 1995'te gösterime giren Toys Story, sinema tarihine  bilgisayarla hazırlanmış ilk animasyon filmi olarak geçmişti. İnsanlar olmadığında canlanan oyuncakların öyküsünü anlatan serinin ikinci filmi, 1999'da, üçüncü filmi de 2010'da gösterime girmişti.  ABD Kongre Kütüphanesi, 2005'te seriyi  'kültürel, tarihi ve estetik açıdan önem taşıyan filmler' listesine dahil ederek  ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar vermişti. 

'En İyi Animasyon' ve 'En İyi Orijinal Şarkı' dalında iki Oscar'a layık görülen 'Oyuncak Hikayesi 3',  tüm zamanların en çok gişe geliri elde eden animasyon filmi olmuştu. Filmin rekoru, bu yıl 'Karlar Ülkesi' tarafından kırılmıştı.

İlk iki filmin Türkçe dublajında Woody'yi  Mehmet Ali Erbil , Buzz Işıkyılını  da  Haluk Bilginer  seslendirmişti.