Parazit'ten yeni fragman paylaşıldı.

Altın Palmiye Ödüllü Güney Kore yapımı Parazit'ten yeni fragman geldi.


72. Cannes Film Festivali'nde En İyi Film dalında Altın Palmiye ödülü kazanan Bong- Joon Ho imzalı Parazit filminden yeni fragman geldi.

Daha önce Cinayet Günlüğü, Yaratık ve Snowpiercer gibi başarılı yapımlara imza atan Güney Koreli yönetmen Bong Joon Ho’nun yönetmen koltuğunda oturduğu 'Parazit', dünya prömiyerini gerçekleştirdiği 72. Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye ile ayrılmıştı.

Senaryosunu yönetmen Bong Joon Ho, Kim Dae-hwan ve Han Jin Won üçlüsünün kaleme aldığı gerilim temalı filmin oyuncu kadrosunda Song Kang-Ho, Sun-kyun Lee , Woo-sik Choi ve Hye Jin Jang gibi isimler yer alıyor.

Filmde birbirinden kişilik olarak tamamen farklı olan iki aile olan soyla gelen servetin Park ailesi ve zekadan başka hiçbir zenginliğe sahip olmayan Kim ailesi konu ediliyor.  Şans veya kader olsun, bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelir ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını hemen sezer. Kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasına çabucak yerleştirir. Kim'ler “vazgeçilmez” lüks hizmetler sunarken, Parklar ise habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmektedir. Ancak kısa sürede bu düzen bir tehditle karşılaşır. Asalak bir misafir Kim ailesinin yeni keşfettikleri konforu tehdit eder hale geldiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi patlak verir. Bu mücadele Kim ve Park aileleri arasındaki kırılgan ekosistemi yıkmakla tehdit etmektedir.

Altın Palmiye ödüllü gerilim filmi Parazit'in 1 Kasım 2019 tarihinde vizyonda olması bekleniyor.