Pastel renklerin efendisi geri dönüyor!

Wes Anderson'ın yeni filmi The French Dispatch’ten ilk fragman geldi.


Çılgın Liseliler / Rushmore, Büyük Budapeşte Oteli, Fantastik Mr. Fox, Yükselen Ay Krallığı ile beğeni toplayan ünlü yönetmen Wes Anderson ’ın yeni filmi The French Dispatch’ten ilk fragman paylaşıldı.

1950’li yıllarda geçen filmin konusunun Amerikan-Alman komedi-dram filmi olacağı söyleniyor. Paris’te bir Amerikan gazete bürosunda çalışan gazetecilerin hayatına odaklanıyor. 
Filmlerinde pastel renkleri kullanmasıyla bambaşka bir tarz yaratan ünlü yönetmen, kurduğu platolarla da çok konuşuluyor. Anderson, sahnelerin tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar düzenliyor ve kusursuz simetriyi izleyicinin beğenisine sunuyor. Ciddi ve dramdan uzak biraz eğlenceli tarzı olan Anderson filmleri, detaylarda kaybolmak isteyenler için çok iyi bir seçenek. Her izlenişte yeni bir tat verecek olan filmlerinin müzikleri de en az renkler kadar sıcak ve eğlenceli. Anderson’ın kendine has tarzı onu Wes Anderson yapıyor.

Filmin kadrosunda en göze çarpan Wes Anderson filmlerinin vazgeçilmez ismi Bill Murray . Ayrıca, Oscar ödüllü Tilda Swinton , iki Oscar sahibi Frances McDormand , yine Oscar sahibi Benicio Del Toro bulunuyor. Son zamanların en çok konuşulan filmi Call Me By Your Name / Beni Adınla Çağır filminin başrol oyuncusu Timothée Chalamet , “The End of the F***ing World” dizisiyle yıldızı parlayan Alex Lawther da bulunuyor. Oscar ödüllü Adrien Brody ’nin de yer aldığı filmde gerçek bir yıldız şöleni göreceğimiz kesin. 

The French Dispatch, 24 Temmuz 2020 tarihinde yurt dışındaki sinemalarda gösterime girecek. 18+ yaş sınırıyla vizyona girecek filmin ülkemizdeki vizyon tarihi şu an belli değil.