Peninsula'dan yeni fragman!

Güney Kore menşeli korku filmi Peninsula'dan yeni fragman paylaşıldı.


2016 yılı Güney Kore yapımı gerilim korku filmi Train to Busan'da yaşananların 4 yıl sonrasını anlatan zombi filmi Peninsula'dan yeni bir fragman paylaşıldı.

Dünya prömiyerini 2016 yılında 69. Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren ve takip eden yaz mevsiminde vizyona giren film dünya genelinde 11 milyondan fazla seyirciyi salona çekmiş Zombi Ekspresi'nin devamı olarak çekilen Peninsula'da da bolca korku ve gerilim sahneleri izleyiciyi bekliyor olacak.

Filmin yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi yine Sang-ho Yeon otururken senaryo ise yönetmen Yeon'la birlikte Joo-Suk Park 'ın imzasını taşıyor. Filmin başrollerini ise Dong-won Gang , Jung-hyun Lee , Hae-hyo Kwon , Re Lee ve Min-jae Kim paylaşıyor.

Peninsula'nın konusu

İlk filmde kızını Seul'den Busan'a götürmek için bindiği trende zombi istilasıyla karşı karşıya kalan Sok-woo, kızı ve bir grup yolcunun verdiği hayatta kalma mücadelesi anlatılmaktaydı. Peninsula'da ise 4 yıl önce Kore'yi saran zombi istilasından sağ çıkmayı başaran bir askerin değerli bir şeyi geri getirmek için istilanın merkezine doğru çıktığı zorlu görevde, enfekte olmadan hayatta kalanlarla tanışmasıyla birlikte gelişen olaylar ele alınıyor.

Peninsula'ya her ne kadar devam filmi desek de yönetmen Sang-Ho Yeon, iki filmin aslen aynı evrende geçen iki farklı film olduğunu belirtiyor.

Filmin Güney Kore vizyon tarihi için temmuz ayı hedeflense de yapımcılar kesin tarih konusunda net bir tarih vermekten kaçınıyorlar.