Pennywise'ın zirve yürüyüşü!

O Bölüm 2, yaklaşık 126 bin seyirciyle açılışını ilk sırada gerçekleştirdi.


6-8 Eylül hafta sonu gişe rakamları açıklandı. Buna göre geçtiğimiz hafta sonu vizyona giren O Bölüm 2 / It: Chapter Two yaklaşık 126 bin seyirciyle ABD'de olduğu gibi ülkemizde de hafta sonu box office listesine birinci sıradan giriş yaptı.

Yaklaşık iki yıl önce 100.072 seyirciyle açılışını gerçekleştiren O'nun devam filmi O Bölüm 2 / It: Chapter Two, selefinin açılış performansının üzerine çıkarak vizyondaki ilk üç gününde 125.736 seyirci tarafından izlendi. Film dünya genelinde ise üç günde 185 milyon dolar hasılata erişti.

Bir önceki hafta sonunun gişe lideri olan Masal Şatosu - Sihirli Davet, 37.833 seyirciyle ikinci hafta sonunu listenin ikinci sırasında kapattı.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw / Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw gösterimdeki altıncı hafta sonunda 35.442 seyirciyle üçüncü sırada yer aldı.

Tarantino'nun yeni filmi Bir Zamanlar... Hollywood'da / Once Upon a Time In Hollywood, 29.543 seyirciyle listede dördüncü sırada yer alırken toplamda 302.796 seyirciye ulaştı ve şimdiden yönetmenin Türkiye'de en çok izlenen filmi oldu. Bundan önce bu rüşde sahip olan film 289.454 seyirciyle Soysuzlar Çetesi / Inglourious Basterds idi. Box Office Türkiye hafta sonu listesinin beşinci sırasında yer alan yapım ise üçüncü hafta sonunda 24.212 seyirci tarafından izlenen Sar Başa oldu. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)