Pete ve Ejderhası'ndan ilk Türkçe afiş

Filmden bir de yeni fragman geldi.


Disney’in sevilen aile filminin yeniden uyarlaması olan “Pete ve Ejderhası” Pete isimli yetim bir çocukla en iyi dostu ve aynı zamanda bir ejderha olan Elliott’ın maceralarını konu alıyor. Şimdiden ilgi uyandıran filmden yeni bir dublajlı fragman ve ilk Türkçe afiş yayınlandı.

“Pete ve Ejderhası” filminde Bryce Dallas Howard (“Jurassic World”) , Oakes Fegley (“Seni Bıraktığım Yerdeyiz”) , Wes Bentley (“Açlık Oyunları”) , Karl Urban (“Uzay yolu”) , Oona Laurence (“Son Şans”) ve Oscar ödüllü Robert Redford (“Kaptan Amerika: Kış Askeri”) gibi gedikli oyuncular yer alıyor.

Filmin yönetmenliğini David Lowery (“Ölümsüz Aşk”) üstlenirken yazarlığını Lowery &Toby Halbrooks yapıyor ve hikaye uyarlaması da Seton I. Miller ve S.S. Field ’dan geliyor. Filmin yapımcısı Jim Whitaker , p.g.a. (“Zor Saatler,” “Friday Night Lights”) ve baş yapımcısı ise Barrie M. Osborne (“Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği,” “Muhteşem Gatsby”) . 

Konu: Yaşlı ahşap oymacısı Bay Meacham (Robert Redford) yıllardır mahalle çocuklarını Kuzeybatı Pasifik’te yaşayan acımasız ejderha hikayeleriyle neşelendirmiştir. Orman bekçisi olarak çalışan kızı Grace’e (Bryce Dallas Howard) göre bu hikayeler masal olmaktan öteye geçmiyordu ta ki Pete’le (Oakes Fegley) tanışana kadar. Pete 10 yaşında, ailesi ve evi olmayan gizemli bir çocuktur ve ormanda Elliott isimli yeşil, dev bir ejderhayla birlikte yaşadığını iddia eder. Pete’in tanımlarına göre Elliott Bay Meacham’ın hikayelerindeki ejderhaya son derece benzemektedir. Grace, babası Jack’in (Wes Bentley) yerel bir kereste fabrikasının sahibi olduğu 11 yaşındaki Natalie’nin (Oona Laurence)  yardımıyla Pete’in geldiği, ait olduğu yeri ve ejderhayla ilgili gerçeği bulmaya kararlı bir şekilde yola çıkar.

Disney’in “Pete ve Ejderhası” filmi 7 Ekim 2016’da vizyona girecek.