Pharrell Williams 'Çılgın Hırsız 3' albümüyle geri dönüyor

Çılgın Hırsız 3 orijinal film müzik albümü 23 Haziran’da satışta olacak.


Grammyödüllü şarkıcı/şarkı yazarı/yapımcı Pharrell Williams , Illumination’ın Çılgın Hırsız 3 müzik albümü için bir kez daha geri dönüyor. Albüm, 23 Haziran’da i am OTHER Entertainment/Columbia Records’dan piyasaya sunulacak. 

Pharrell, film için yazdığı ve yapımını gerçekleştirdiğibeş yeni orijinal şarkıdan biri olan “Yellow Light” şarkısının lansmanını yaptı. Pharrell ile minyonların Hollywood sokaklarında geçen yolculuklarını, sanal video şeklinde yansıttığı “Yellow Light” şarkısını sayfamızda izleyebilirsiniz.

Çılgın Hırsız 3 için yapılan diğer bir orijinal Pharrell şarkısı “There’s Something Special” ise serinin atmosferini iyi bir şekilde yansıtıyor. Ayrıca,minyonların hapishaneden kaçış sahnelerinin arka planı için kullanılan Pharrell’ın marşvari şarkısı “Freedom” ile mükemmel bir uyum yakalanmış.

Pharrell, Çılgın Hırsız 3 (Orijinal Film Müzik Albümü) ile çılgın, temposu yüksek 16 şarkılık bir yaz albümü yaptı. Beş orijinal şarkısına ek olarak albümde serinin yeni karakteri, eski çocuk yıldız Balthazar Bratt sayesinde uygun dozda nostaljide yer alıyor. Michael Jackson ’ın “Bad” şarkısı Balthazar Bratt için kusursuz bir tema şarkısı oluyor. Albümde ayrıca,Madonna’nın “Into The Groove” şarkısı, Nena’nın “99 Luftballons şarkısı vea-ha’nın “Take On Me” şarkısı gibion yılın klasik hitleri de yer alıyor.Parker, Pharrell’ın “Hug Me adlı akıllarda kalıcı yeni şarkısını da birlikte seslendiriyor.

Pharrell, Çılgın Hırsız serisinin tüm filmleri için şarkıları ve tema müziklerini yazmış ve yapımlarını gerçekleştirdi. Oscar adayı ve Grammy ödüllü dünya çapındaki hit şarkı “Happy” de Çılgın Hırsız’da yer alan şarkılardan. Şarkı, dünya çapında mutluluk hareketine ilham verdi. Orijinal müzik klibi, birçok ülkedeki hayranların kendi yaptıkları videolarla yayıldı. “Happy” 14 milyon satışla, tüm dünyada sayısız şarkı listesinde bir numara oldu. ABD’de yedi kez platin sertifikası alarak 2014’ün en başarılı single’ı ve en çok satan şarkısı oldu.

Çılgın Hırsız 3, 25 Ağustos'ta sinemalarda olacak.