Pijama partisi filmleri!

Sizler için bir hafta sonu kız kıza seyredebileceğiniz filmleri derledik...


Bir cuma ya da cumartesi gecesi kız kıza toplanıp dondurma eşliğinde film izleyip kafa dağıtmanın tadı hiçbir yerde yoktur. Kâh güldüğünüz kâh ağladığınız bu kızlar gecesinde pijamalarınızı üstünüze çekin ve sizin için hazırladığımız listenin keyfini çıkarın.

 

Dertlerinizden, sorunlarınızdan uzaklaşmanın en güzel yolu yakın arkadaşlarınızı toplayıp dertleşmektir. Bu dertleşme seremonisine bir de güzel gençlik filmi eklenirse çözülemeyecek problem yoktur. Siz en güzeli mısırınızı patlatın ve arkadaşlarınızı arayın. Biz sizin için güzel bir liste hazırladık.


1- 50 İlk Öpücük / 50 First Dates (2004)

Belki de daha önce defalarca izlediniz. Ama yanınızda birlikte vakit geçirebileceğiniz arkadaşlarınız da olunca bu filmin tadı daha bir güzel olacağına eminiz. Adam Sandler ve Drew Barrymore 'un başrolleri paylaştığı film bir adamın bir kadına duyduğu tutkulu aşkı konu ediniyor ve aşkın tarifini yeniden yapıyor. Her gün aşık olduğunu kadına kendini yeniden tanıtan bir adam. Kimi anlarda kahkahalar atarken kimi anlarda göz yaşlarınıza engel olmayabilirsiniz. Romantik komedinin en iyileri arasında olan bu film gecenize renk katabilir.

Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda kadınla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir doktordu. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç kadının kısa süreli hafıza sorununun olduğunu fark eder. Lucy her sabah uyandığında yaşadığı önceki günü hatırlamamaktadır. Yine de Henry, bu durumun, kendisine engel teşkil etmesine izin vermemekte kararlıdır. Her yeni günde Lucy’i kendisine bir kez daha aşık edebilmek için mücadele etmekten asla vazgeçmeyecektir.


2- Keşke 30 Olsam / 13 Going on 30 (2004)

Her yaşın nasıl da ayrı güzelliği olduğunu, aldığımız her kararın nasıl farklı durumlar doğurabileceğini ve her halimizi sevmemiz gerektiğini naif bir üslupla anlatan, 2004 yapımı bir Jennifer Garner filmi. Yayınlandığı dönemde oldukça ses getiren ve çekim tekniği olarak çok beğenilen bu gençlik filmi, kızlar geceniz için harika bir seçim olacaktır.

Jenna’nın, on üçüncü doğum günü partisinde, en yakın arkadaşı Lucy’nin muzip bir oyunu ile her şey alt üst olur. Hoşlandığı erkek Matt ile ilgili alay konusu olup da fazlasıyla incinen Jenna, otuz yaşına gelene dek saklanmaktan başka bir şey istemez. Ve elindeki dilek tozu sayesinde umulmadık bir biçimde isteği gerçek olur. Fıstık gibi bir vücut, rüya gibi bir daire, muhteşem bir gardropp ve atlet bir erkek arkadaş, muhteşem bir iş, yıldız arkadaşlar. Bundan daha iyi bir hayat olabilir mi? Ne yazık ki Jenna, istediğinin bu olmadığını fark eder. Tek ihtiyacı olan bir zamanlar partisini mahveden, çocukluk arkadaşı Matt’dir. Onun yetişkin hali ile karşılaştığında ise tanıdığı eski Matt olmadığını fark eder.


3- Özel Bir Kadın / Pretty Woman (1990)

Garry Marshall 'ın yönettiği ve J.F. Lawton 'un senaryolaştırdığı filmin başrollerinde sevilen oyuncular Richard Gere ve Julia Roberts başrollerde...

Edward sahip olduğu varlıklı ve gösterişli hayatı içerisinde boğulmaya başlar. Bu ihtişam artık onun ilgisini çekmez ve kendi dünyasında hesaplaşmalara başlar. Edward’ın kendini sokaklara attığı bir zaman diliminde başına gelen en güzel şeyse Vivian olur. Sosyetik bir hayat kadını olan Vivian ve Edward’ın hikayesi bu karşılaşma sonrasında başlar. Birlikte aldıkları bir hafa boyunca sevgili olma kararlarıysa aslında onları çok başka bir yola doğru sürükler. Bir hafta boyunca sevgiliymiş gibi davranıp o şekilde yaşayan ikili her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplamışlardır fakat duygularının onlara farklı bir oyunu olduğunun farkında değildirler.


4- Mükemmel Uyum / Pitch Perfect (2012)

Jason Moore 'un yönetmen koltuğunda oturduğu müzikal komedi filmi Pitch Perfect, izleyicinin eğlenceli zaman geçirmesini sağlıyor. Başrollerini Anna Kendrick , Skylar Astin , Ben Platt , Anna Camp 'ın paylaştığı film, kesinlikle listenizde olmalı.

Beca Barden üniversitede birinci sınıf öğrencisidir. The Bellas adı verilen okulunun sadece kadınlardan oluşan müzik grubuna katılmak için ikna edilir. Hep birlikte gerekli enerjiyi de kendilerine enjekte ettikten sonra grup okulun erkek grubuyla amansız bir rekabete girer.


5- Kötü Kızlar / Mean Girls (2003)

Başrollerini Lindsay Lohan ve Rachel Mcadams'ın paylaştığı, bir dönemin gençlik anlayışını değiştiren, dile pelesenk olmuş replikleriyle efsaneleşen gerçek bir genç kız filmi. Hep beraber izleyip çok da eğleneceğinizin garantisini veriyoruz.

Afrika’da doğup büyüyen Cady’nin anne ve babası zoologtur. Bu vesile ile büyümek yolunda ilerlerken hayata dair şu ilkeyi temel alarak şekillenmiştir: Doğada güçlü olan hayatta kalır! Yalnız yaşı on beş olduğunda ve liseye başlayınca kafasındaki o orman kanunlarının pek de sandığı gibi olmadığını görür. Hele ki işin içine aşk girdiğinde ezbere bildiği her şeyi unutup baştan başlaması gerekecektir. Cady, ne yazık ki okulun en gözde kızının eski erkek arkadaşına gönlünü kaptırmıştır. İşler haliyle sarpa sarmaya hazır biçimde onu beklemektedir.


6- Şeytan Marka Giyer / The Devil Wears Prada

Yazar Lauren Weisberger 'ün Vogue dergisi genel yayın yönetmeninin asistanlığını yaparken moda dünyasının sahne arkası ile ilgili izlenimlerini derlediği, eğlenceli üslubuyla dikkat çeken dönemin ses getiren kült filmi. Eğer arkadaş grubunuz moda, kıyafet ve makyaj konularına ilgiliyse bu film tam size göre.

Yeni mezun olan bir genç kızın iş dünyasına adım atmasıyla başına gelen olayları anlatan The Devil Wears Prada filminin kimi yerlerin Andrea’da kendinizi görebilirsiniz. Acımasız bir yöneticinin asistanı olmak görüldüğü kadar kolay olmayacaktır bu defa. Bir kadının istediğinde ne kadar hırslı ve başarılı olabileceğini konu alan film eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlarken bir yanda da motivasyonunuzu arttırabilir. Kadınların rekabet dolu dünyasına arkadaşlarınızla birlikte bir de Andrea’nın penceresinde bu film sayesinde bakabilirsiniz.


7- Çılgın Aptal Aşk / Crazy Stupid Love (2011)

John Requa ve Glenn Ficarra ikilisinin yönettiği ve Steve Carell , Ryan Gosling , Julianne Moore 'un başrolleri paylaştığı bu film sayesinde erkeklerin dünyasına kız kıza pijama partisi verdiğiniz bir gecede kahkahalarla tanık olabilirsiniz.

Karısından ayrılan ve 40 yaşını geçmiş olan Cal gönül işlerinde Jacob kadar iyi değildir ancak inancını kaybetmez. Bir rastlantı sonucunda tanışan ikilinin macerası izleyenleri kahkahaya boğuyor. Jacob ile tanıştıktan sonra kadınlarla ilişkisinde farklı taktikler izleyen Cal karısını unutmak için elinden geleni yapmaya başlar. Ancak Cal’ın çocuklarıyla olan ilişkisi de işin içerisine girdiği aşk ilişkileri bir kördüğüm olup çıkar.


8- Not Defteri / The Notebook (2004)

Yılların eskitemediği bir film The Notebook. Hemen hemen herkesin izlediği bu film kız kıza vereceğiniz pijama partisinin enleri arasına girmeye aday. Afişini görenlerin filmin adını bir çırpıda söylediği, insanda inanılmaz bir his bırakan The Notebook özellikle duygusal anlar yaşamak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Aşkın birbirinden güzel hallerini kız kıza pijama partinizde yeniden izleyebilirsiniz.

Yaşlılar için yapılmış bir bakımevinde yaşayan ve çevresindekiler tarafından 'Duke' diye çağırılan ihtiyar adam sararmış defterinde yazılı olan bir aşk hikayesini okumaya başlar. Hikaye 1940 yılında başlar. Güney Carolina'da yer alan Seabrook Adası'na Allie Hamilton isimli 17 yaşında bir genç kız gelir. Ailesiyle birlikte tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen birbirlerine duydukları hissi engellemez, doyasıya yaşamaya başlarlar. Ancak onları bekleyen ayrılık 2. Dünya Savaşı'nın kızışmasıyla birlikte gelmek üzeredir. 


9- Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi / 10 Things I Hate About You (1999)

1999 yılına ait, başrollerini Julia Stiles ve Heath Ledger 'ın paylaştığı film, yayınlandığı dönemde şarkılarıyla oldukça dikkat çekmişti. Zamanla kendi kemik hayran kitlesini oluşturan 10 things i hate about you, hala iyi gençlik filmi denilince ilk akla gelenler arasında.

Bianca, okuduğu üniversitede herkesi kendine hayran bırakan güzeller güzeli bir kızdır. Ablası ise sürüp giden tüm hayatı boyunca nedense erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca'nın yaşamı da ablasının bu çekinik tercihleri tarafından şekillendirilmektedir. Zira ailevi kuralları vardır. Bu kurallara göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece, kimsenin sevgilisi olmayacaktır. Bianca bu durumun içerisinde kendisine yarar sağlayabilecek planlar yapmaya koyulur.


10- Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir / How To Lose a Guy in 10 Days (2003)

Donald Petrie 'nin yönetmenliğini yaptığı romantik komedi filminin başrollerinde Kate Hudson , Matthew McConaughey ve Adam Goldberg yer alıyorlar.

Kadın erkek ilişkilerine oldukça espritüel bir şekilde yaklaşan bu filmde her şey bir iddia sonucunda başlıyor. Kadınların gönlünü çalmayı bilen ancak yanlarında kalmayı beceremeyen Benjamin bir gün patronuyla bir iddiaya girer. Benjamin’in ilişkilerinin her zaman 3 günden fazla sürmeyeceğini bilen patronu iddiayı kazanacağından hayli emindir. Ancak hesaba katılmayan olaylar işlerin daha eğlenceli bir hal almasını sağlar.