Poyraz Karayel'in yayın günü belli oldu!

Dizi, 7 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.00’de ilk bölümü ile Kanal D'de ekrana gelecek.


Kanal D’nin başrollerini;İlker Kaleli , Burçin Terzioğlu , Musa Uzunlar , Engin Benli , Murat Daltaban , Mustafa Alabora , Müge Akyamaç , Ali İl, Celil Nalçakan , Kanbolat Görkem Arslan , Cem Cücenoğlu , Emel Çölgeçen , Ece Özdikici , Ataberk Mutlu , Gülçin Hatıhan , İsmail Düvenci , Enis Yıldız ve Emirhan Akbaba’nın paylaştıkları, merakla beklenen yeni dizisi  “Poyraz Karayel”, 7 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.00’de ilk bölümü ile ekrana gelecek.

Bütün aşkların imkansız, bütün dostlukların zorlu, bütün düşmanlıkların acımasız yaşandığı “Poyraz Karayel”  sıra dışı karakterleri, kara mizahı, haraketli kurgusuyla izleyicilerin yeni ekran gözdelerinden olmaya aday.

Yapımını Limon Film, yapımcılığını Hayri Aslan’ın üstlendiği, yönetmenliğini Çağrı Lostuvalı’nın yaptığı dizinin senaryosu da Ethem Özışık kaleme alıyor.
Aşkın ve nefretin, dostluğun ve düşmanlığın, iyiliğin ve kötülüğün en uçlarda yaşandığı “Poyraz Karayel”in konusu ise şöyle;  

Poyraz, dibi bulmuş bir adam. Hayatta sevdiği, değer verdiği her şeyi;ailesini, mesleğini, karısını ve oğlunu kaybetmiş. Bütün bu dertlerle dalga geçerek ayakta kalmış. Canından çok sevdiği oğlunu, Kayınpederi Ünsal’dan almak için bir çare düşünürken, oğlunu almak için eski amiri Mümtaz, ona bir teklif yapar. 

Bahri Umman adlı bir mafya babasının yanına girecek ve ona bilgi sağlayacaktır. Çaresiz kalan Poyraz, bu teklifi kabul etmek zorunda kalır. Bu arada Ayşegül adlı bir kızla tanışmıştır. Poyraz kendi başını belaya sokma konusunda uzman olduğundan, Ayşegül’ü de her belanın içine katmayı başarır. İkili ilk andan itibaren birbirlerinden hoşlanmışlardır. Ne var ki bu iki yaralı, yorgun ve yalnız insan için aşk imkansız gibi görünmektedir. Çünkü Ayşegül, Poyraz’ın patronu Bahri Umman’ın kızıdır. Ve üstelik Poyraz bu gerçeği Ayşegül’den saklamak zorundadır.