Prenses Diana'nın hayatı film oluyor!

İngiliz kraliyet ailesinin sansasyonel isminin hayatı beyaz perdeye taşınıyor.


Ölümünün üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen hala gündemdeki yerini koruyan Diana Spencer ya da bilinen adıyla Prenses Diana'nın çalkantılarla dolu hayatı sinemaya aktarılıyor.

Yönetmenliğini, suikasta kurban giden ABD Başkanı John F. Kennedy'nin eşi Jacqueline Kennedy'nin hayatına odaklanan 2016 yapımı Jackie ve ünlü Şilili yazar Pablo Neruda 'nın hayatını ele alan 2017 yapımı Neruda filmlerine de imza atan Şilili yönetmen Pablo Larrain'in üstlendiği filmin ismi de Spencer olarak belirlendi.

Senaryosunu Taboo ve Peaky Blinders dizileri ve Locke, Şark Vaatleri gibi filmleriyle tanınan Steven Knight 'ın kaleme alacağı Spencer, kraliyet ailesinin Noel tatilinde olan Prenses Diana'nın, Prens Charles ile olan evliliğini bitirme kararını aldığı hafta sonuna odaklanacak.

Prenses Diana'yı Kristen Stewart canlandıracak

Çekimlerine 2021 yılının ilk aylarında başlanacağı da belirtilen filmin başrol oyuncusu da açıklandı. Son olarak Seberg, Charlie'nin Melekleri ve Derin Sular gibi yapımlarda yer almış olan Kristen Stewart, Prenses Diana'ya hayat verecek.

Kristan Stewart'ın Spencer filminin başrol oyuncusu olarak açıklanmasının ardından eleştiriler de gelmeye başladı. Kimilerine göre Stewart'ın bu rol için uygun bir oyuncu olmadığı dillendirilse de aynı kişilerin Prenses Diana'yı oynayabilecek isim konusunda bir fikir de beyan etmemesi de dikkat çekiyor.