Randıman vizyona gün sayıyor!

Kültür Bakanlığı destekli “Randıman” yakında sinemaseverlerle buluşacak.


Geçtiğimiz yaz çekimlerine başlanan filmin senaryosunda Ünyeli Kerim Aydemir ’in imzası var. Filmin yönetmen koltuğunda ise Mehmet Hoşnut oturuyor. 

Ordu Ünye’de çekimleri gerçekleştirilen filmin yönetmeni Mehmet Hoşnut film hakkında konuştu: 'Fındığın, Karadeniz insanın hayatındaki önemine değinen bir sinema filminin eksikliğini hissediyorduk. Bu eksikliği bir nebze olsun gidermek için, her yaştan insanın izleyebileceği sıcak bir Anadolu filmiyle, içimize sinen güzel bir iş çıkardık. Bölgemizde hemen hemen herkesin fındık ile ilgili bir hikayesi, bir anısı var. İnşallah insanlar hikayemizi sever ve empati kurar. 20 Mart'ta tüm vatandaşlarımızı filmimize davet ediyorum.'

Filmin senaristi ve aynı zamanda başrol oyuncusu olan Kerim Aydemir, Ünye Şehir Tiyatro Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni olarak kendini sanata adamış bir isim. Aydemir, heyecanını ve mutluluğunu dile getirerek şunları söyledi: “Öncelikli olarak her filmin öncesinde, çekimlerinde ve sonrasında bir hikayesi vardır. Anlatılacak iyi veya kötü bir çok anı birikir. Şu an itibariyle artık filmimizin seyirciyle buluşma vakti geldi. Oyuncu ve senarist olarak bu filmde yer almak kendi adıma ayrıca özel bir durum. Daha önce yer aldığım projelerden doğal olarak ayrı bir konumda. Öncelikli olarak beyaz perdede bir ilke imza atarak fındığı işlemiş olmamız, bu yörenin bir hikayesini beyaz perdeye taşımış olmamız gurur verici. Şehrimiz için kültürel, sanatsal ve turizm bazında faydalı olacağını düşünüyorum. Bu tür calışmaların her ne kadar zorluğu olsa da işin sonunda naif bir mutluluk hissediliyor. Başta filmimizin kamera arkasında çalışan bütün arkadaşlarımıza, teknik olarak yer alan ustalara ve oyuncu arkadaşlara, büyüklerime teşekkür ediyorum. Şimdi sıra tüm Ordulu, Karadenizli ve hatta herkesin kendini bulacağına inandığım bütün sinemaseverlerde.”

Kerim Aydemir’in başrol olduğu filmde ona Yağmur Ün , Salih Kalyon , Cezmi Baskın , Feriha Eyüboğlu , Bilge Yalçınkaya , Berivan Edebali , Gökhan Çelik , Reşat Gümüş , Melisa Eyüboğlu , Damla Özovalı ve Ferit Okan Tokmak gibi isimler yer alıyor.

Kültür Bakanlığı destekli “Randıman” filmi 20 Mart’ta vizyona girecek.