Robinson Crusoe & Cuma'nın fragman ve afişi yayınlandı

17 yıllık çizgiroman film oluyor.


Çizgiroman okurlarının 17 yıldır mizah dergilerinden takip ettiği “Robinson Crusoe &Cuma” serisinden uyarlanan sinema filminin fragman ve afişi görücüye çıktı!  

Yapımcılığını Film Bahçesi’nin üstlendiği sinema filminde Robinson Crusoe karakterini Serhat Kılıç , Cuma’yı ise John Nyambi canlandırıyor. Issız adadaki serüvene dahil olan Viktor ve kızları rollerine ise Beyti Engin , Damla Debre ve Ebru Yücel isimleri hayat veriyorlar. Ayrıca Robinson’un İngiltere’deki gençlik anılarının anlatıldığı sahnelerde sürpriz isimler seyirciyle buluşacak. Serinin yazarı ve çizeri Gürcan Yurt , filmin senaristliğini ve yönetmenliğini de üstlendi. Mekânları, kostümleri ve hikâyesi ile çizgi romanlardaki atmosferi birebir perdeye yansıtılmaya çalışılan film 4 Eylül 2015 tarihinde vizyonda!  

Son olarak haftalık Penguen dergisinde yayını başlayan çizgiromanın bugüne kadar yayınlanan 8 kitabı toplam 116.000 adet basılmış ve mizahseverlerce büyük beğeni toplamıştı. 

Filmin öyküsü: Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline yanaşan bir gemi görürler. Bu yelkensiz ve direksiz gemiden Viktor isminde maceracı bir adam iner. Viktor, gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yozlaşan dünyanın kötülüklerinden kaçmış ve yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Viktor’un kızları Donelya ve Yanarin manastır terbiyesiyle yetişmiş, genç ve güzel iki kızdır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yalnızlık içinde geçen sıradan yaşamları böylelikle birden renklenmeye başlar. Kısa sürede Viktor’un kızlarına hayranlık derecesinde aşık olan ikili vuslata erebilmek için türlü yollar denemeye başlarlar. Ancak kıskanç bir kız babası olan Viktor, muhafazakâr tavırlarıyla onlar için önemli bir engel olur. Robinson ve Cuma ise aşkları uğruna azimle mücadele etmeye devam ederler...