'Şampiyon' geliyor!

Bold Pilot ve Halis Karataş'ı anlatan 'Şampiyon'dan yeni fragman ve poster!


Farah Zeynep Abdullah ve Ekin Koç'un başrollerini paylaştığı 'Şampiyon' filminden yeni fragman ve poster geldi.

Yakışıklı oyuncu Ekin Koç ve sevilen oyuncu Farah Zeynep Abdullah'un başrollerini paylaştığı ve gerçek bir hikayeden uyarlanan yerli romantik dram filmi Şampiyon'dan yeni fragman ve poster geldi.

Türk atçılığının önemli ismi Özdemir Atman'ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisini kazanan bir attı. Bold Pilot ile jokeyi Halis Karataş'ın 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hâlâ geçilemedi. Atman ile ülkenin gönlüne taht kuran atın tarihe damga vuruşunun yanı sıra ünlü jokey Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki destansı aşkın da bolca yer bulduğu 'Şampiyon' filminin yönetmenliğini Ahmet Katıksız , senaristliğini ise Ahmet Katıksız ile birlikte Serkan Yörük 'ün üstleniyor. Kadrosunda Fikret Kuşkan , Si̇bel Taşçıoğlu, Ali̇ Seçki̇ner Alıcı, Serkan Ercan ve Erdem Akakçe 'nin de yer aldığı filmin müzikleri ise Toygar Işıklı 'ya ait.

1990’ların ortalarında, Türkiye’nin siyasal kararsızlık, enflasyon ve umutsuzlukla bunaldığı yıllarda Halis Karataş, Sivas’ın bir köyünden kalkıp İstanbul’a gelen bir adamdır. Halis'in hayali ise iyi bir jokey olmaktır. Genç adamın bu hayalini gerçekleştirme serüveni, Bold Pilot’la tanışmasıyla başlar. Atının ve jokeyinin hedefi, ikisinin de çok sevdiği Begüm Atman'ı yeniden hayata bağlayabilmektir. Ancak ikili, bu yolculuğun sonunda, ikisinin de beklentilerinin çok ötesine geçeceğinden habersizdir. Umutların neredeyse tükendiği o yıllarda, katıldığı tüm yarışları en sondan gelerek kazanmayı başaran bu at ve jokeyi halk için bir umut timsali olurlar. Çünkü ülkenin insanları da yaşanan belirsizliğin arasında, en geride kalmışlardır. Ama Halis ve atı Bold Pilot'ın gösterdiği üzere, bu yarışı kazanmayacakları anlamına gelmez.

Şampiyon, sevenleriyle 7 Aralık 2018'de buluşacak.