Savaş filmi 1917'den ilk fragman!

Benedict Cumberbatch başrollü 1917'den ilk görüntüler paylaşıldı.


1914-1918 yılları arasında yaşanan ve tüm dünyayı vahşete, kana ve gözyaşına boğan 1. Dünya Savaşı'nı beyaz perdeye taşıyan dram savaş filmi 1917'den ilk fragman ve poster görücüye çıktı.

1999 yılında American Beauty / Amerikan Güzeli filmiyle en iyi yönetmen dalında Oscar ödülü kazanan Sam Mendes 'in yönettiği ve yine Mendes'le birlikte Krysty Wilson-Cairns 'in senaryosunu kaleme aldığı filmin kadrosu da oldukça göz dolduruyor.

Özellikle Hobbit serisinden tanıdığımız Benedict Cumberbatch ve Game of Thrones dizisinin Robb Stark'ı olarak karşımıza çıkan Richard Madden 'in başrolleri paylaştığı filmde ikiliye Colin Firth , George MacKay , Andrew  Scott, Dean-Charles Chapman ve Mark Strong gibi oyuncular eşlik ediyorlar.

1. Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olan Schofield ve Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. Blake’in kardeşinin, hayatı tehlikede olan yüzlerce askerin içinde olması da görevi zorlaştırmaktadır.

1917'nin 10 Ocak 2020 tarihinde vizyonda olması bekleniyor.