Savaşçı'dan anlamlı fragman

Savaşçı dizisi 28. bölümüyle yine nefesleri kesecek.


İzleyiciyi her hafta ekrana kilitleyen Savaşçı dizisi, yüksek temposu ve bol aksiyonlu sahneleri yine çok konuşulacak.

Limon filmin yapımcılığında çekilen dizinin başrollerini Berk Oktay , Yıldız Çağrı Atiksoy , Murat Serezli , Fırat Albayram , Burç Kümbetlioğlu , Alican Albayrak , Sarp Levendoğlu üstlenirken, yönetmen koltuğunda Murat Saraçoğlu oturuyor.

27. bölümde Çiğdem Teğmen’in ağır yaralanmasıyla büyük bir hareketlenmeye geçen tim, şimdi bunun peşindedir. Karargahta Albay Kopuz, sahada ise Yüzbaşı Kağan intikam peşindedir. Bu arada bir başka düşman ise onlara karşı hazırlanmaktadır. Tim, Temo’nun peşine düşer.

Savaşçı 28. bölümünde neler olacak?

Teğmen Çiğdem’in sınır ötesi operasyonda ağır yaralanması herkesi harekete geçirir. Albay ve General de dahil olmak üzere, bu olayın sorumlusunu bulmanın peşine düşerler. Bilmedikleri bir başka gerçek ise Temo’nun da boş durmadığıdır. Hain planlarına bir yenisini daha ekleme peşindedir. Sorguya aldıkları biri sayesinde Temo hakkında bilgi edinmeye çalışırlar.

Fragmandan anlaşılacağı gibi, yerinde durmayan tim, yine Albay Kopuz’un canını sıkan bir durum yaratır. Kopuz, içten içe çok sevdiği ama her zaman disiplinli davrandığı timine, asker olmanın gerekliliklerini hatırlatır. Bunu yaparken bir yandan da, emrindeki timi gerçekte durduracak bir durum olmadığının farkındadır. Ellerindeki bütün silahlara rağmen, silahın ta kendisi ‘Kılıç Timi’dir.

Kılıç Timi'nin merak edilenleri

Adını sıkça duyduğumuz ve bu ülkenin en kahraman askerlerinin oluşturduğu Bordo Bereliler’e bağlı bir tim, ‘Kılıç Timi’ her bölümde maceradan maceraya koşmaya devam ediyor. Başlarında bulunan Albay Halil İbrahim Kopuz, karısını bir terör saldırısı sonucunda kaybedince, bütün hayatını ülkesine adar. Kopuz’un amacı intikam almak değildir, bildiği değerler doğrultusunda hizmet etmektir. En az kopuz kadar vatansever olan bir başka isim ise Yüzbaşı Kağan Bozok’tur. Birlikte kurdukları tim, özel olarak seçilmiş askerlerden oluşur. Yüzbaşı Haydar Bozkurt ise timin bir başka parçasıdır. Yüzbaşı Kağan’ın en önemli özelliği, deliliğe varan göküpekliğidir. Asla geri çekilmez, hele söz konusu vatan ve sevdikleri olunca onu durduracak kimse yoktur. Yüzbaşı Haydar ise bütün başına buyrukluğuna rağmen yetenekleri ile orduda kalmayı sürdürür. Üsteğmen Serdar Türkmen, gördüğü işkenceler sonucunda travma yaşamaktadır. İçinde bulunduğu ekip, bir yandan da onun eski neşeli günlerine dönmesine yardım eder. Bu timin en önemli özelliği savaşmanın yanında aile olmayı başarabilmiş olmaları.