Sayborg’larla tanışın!

Aksiyon bilim-kurgu filmi Alita: Savaş Meleği'nden yeni görseller paylaşıldı.


2019'da perde diyecek olan aksiyon-bilim kurgu filmi 'Alita: Savaş Meleği'nden iki yeni görsel merkalılarının beğenisine sunuldu.

Yeni görsellerde filmde oldukça fazla yer alan sayborg’lardan sadece ikisi olan Zapan ve Grewishka'yı görebilirsiniz. Filmde Zapan'ı Ed Skrein , Grewishka'yı Jackie Earle Haley canladırıyor.

Daha önce Günah Şehri, Dehşet Gezegeni ve Ustura gibi filmlerle karşımıza çıkan Robert Rodriguez’in yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda “Labirent” serisinden tandığımız Rosa Salazar , iki Oscar ödüllü Christoph Waltz , Oscar ve Altın Küre ödüllü Jennifer Connelly , “Tam Gaz”da izlediğimiz Eiza González , “Hızlı ve Öfkeli” serisinin yıldızı Michelle Rodriguez , “Ay Işığı” ile geçtiğimiz sene Oscar kazanan Mahershala Ali , Keean Johnson , Jeff Fahey ve Casper Van Dien gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusuna gelince;

Genç bir Sayborg olan Alita (Rosa Salazar) kim olduğunu veya nereden geldiğini bilemez bir halde, tanımadığı bir gelecekte uyanır. Şefkatli bir doktor olan Dyson Ido (Christoph Waltz) onu yanına alır ve sayborg görüntüsünün altında olağanüstü bir geçmişe sahip genç bir kadının kalbi ve ruhu olduğunu fark eder. Alita yeni hayatına alışmaya çalışırken, Doktor Ido da onu gizemli geçmişinden korumaya çalışır. Yeni arkadaşı Hugo (Keean Johnson)  ise Alita’nın anılarını tetiklemesine yardımcı olmak ister. Bu sırada şehri yöneten tehlikeli ve yozlaşmış güçler Alita’nın peşine düşer. Eşi benzeri görülmemiş dövüş yeteneklerine sahip olduğunu fark eden Alita, geçmişine dair bir ipucu elde eder. Tehlikeli insanlarla karşı karşıya olan Alita, arkadaşlarının, ailesinin ve dünyasının kurtarılmasında kilit rol oynayacaktır.

Üç Oscar sahibi usta yönetmen James Cameron’ın yapımcılığını ve senaristliğini üstlendiği Alita: Savaş Meleği 15 Şubat 2019 tarihinde sinemaseverlerin karşısında olacak.