Sessiz Bir Yer 2'den müjdeli haber!

Korku-gerilim temalı Sessiz Bir Yer 2 filminin çekim aşaması tamamlandı.


17 milyon dolar bütçeyle çekilerek geçtiğimiz yılın nisan ayında vizyona giren ve dünya genelinde 334 milyon dolar gişe hasılatı yakalayan Sessiz Bir Yer'in devam filmi Sessiz Bir Yer 2 / A Quiet Place 2'nun çekim aşaması tamamlandı.

Müjdeli haberi filmin yönetmeni ve aynı zamanda senaristi John Krasinski sosyal medya üzerinden verdi. Başarılı ismin paylaşımına göre, 'A Quiet Place 2'nun çekimleri sona erdi ve post-produksiyon çalışmaları başladı.

Çekimleri tamamlanan A Quiet Place 2'nun oyuncu kadrosunda Emily Blunt 'ın yanı sıra ilk filmden de tanıdığımız genç oyuncular Noah Jupe ve Millicent Simmons, Cillian Murphy ve Djimon Hounsou gibi isimler yer alıyor.

İlk filmin konusu

2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

Sessiz Bir Yer 2, 20 Mart 2020'de sinemalarda olacak.