Sessiz Bir Yer'de ikinci perde!

Gerilim filmi Sessiz Bir Yer'in devam filminin çekimleri bu yaz başlayacak.


Geçtiğimiz yılın en beğenilen filmlerinden olan Sessiz Bir Yer / A Quiet Place’in devam filmi projesi şekillenmeye başlıyor. John Krasinski’nin senaryosunu kaleme aldığı Sessiz Bir Yer 2’nin çekimlerine bu yaz başlanacak.

2005-2013 yılları arasında yayınlanan TV dizisi The Office’teki performansıyla adını duyuran John Krasinski’nin yazıp yönettiği A Quiet Place, 2018 yıl vizyona girmiş ve hem sinemaseverler hem de eleştirmenler tarafından ilgiyle karşılanmıştı. En ufak sesin ölümle sonuçlanabileceği distopik bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir ailenin hikâyesini anlatan film, izleyicileri diken üstünde tutan gerilim dolu bir hikâyeyi, sessizlikten güç alan bir anlatımla oldukça başarılı olmuştu.

Filmin dünya genelinde 188 milyon dolar hasılata ulaşması, devam filmi için hazırlıklara başlanmasının önünü açtı. İkinci filmin senaryosunun yine John Krasinski’ye emanet edilmesi ilk filmi izleyenleri oldukça heyecanlandırmıştı. Devam filminin senaryosunu kaleme alan Krasinski, A Quiet Place 2’yu yönetmek istediğini söylemiş olsa da şu ana kadar bu konuda resmi bir açıklama yapılmış değil. Filmi kimin yöneteceği konusu hâlâ belirsizliğini korusa da A Quiet Place 2 için hazırlıklar şimdiden başladı ve çekimlerin başlama zamanı da belli oldu. Production Weekly’nin haberine göre A Quiet Place’in devam filminin çekimlerine bu yaz New York’ta başlanacak.

İlk filmin oyuncu kadrosunda Krasinski’ye Emily Blunt , Noah Jupe , Millicent Simmonds ve Cade Woodward eşlik etmişti. Bu isimlerin devam filmi için geri dönüp dönmeyeceği belirsizliğini koruyor. Ancak Krasinski’nin bir süre önce verdiği bir röportajda olası bir devam filminin hayatta kalmayı başaran başka bir grubun hikâyesini anlatabileceğini söylemesi, devam filminde yeni bir oyuncu kadrosu görebileceğimizi gösteriyor.

A Quiet Place 2, 15 Mayıs 2020’de vizyona girecek.