'Sıcak Kafa'nın çekimleri başladı!

Netflix yapımı Sıcak Kafa (Hot Skull) dizisinin çekimlerine start verildi.


Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan ve ses yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgının konu alındığı, Mert Baykal 'ın yönetmenliğinde ekrana gelecek Netflix dizisi Sıcak Kafa'nın çekimlerine İstanbul'da başlandı.

 

Timur Savcı 'nın yapımcılığında ve Mert Baykal - Umur Turagay ikilisinin yönetmenliğinde çekilecek dizinin senaryosunu Mert Baykal, Zafer Külünk , Gökhan Şeker ve Müjgan Ferhan Şensoy birlikte kaleme alıyorlar.

Sekiz bölümden oluşacak distopik macera türündeki dizinin oyuncu kadrosunda ise Osman Sonant , Hazal Subaşı, Şevket Çoruh , Tilbe Saran , Kubilay Tunçer , Gonca Vuslateri , Özgür Emre Yıldırım , Zerrin Sümer , Erdem Akakaçe, Şebnem Hassanisoughi , Hakan Gerçek , Cüneyt Uzunlar , Barış Yıldız , Furkan Kalabalık, Arda Anarat ve Haluk Bilginer yer alacak.

Dizinin konusuna gelince;

Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul'un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Dizinin 2022 yılının ilk yarısında tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanıyor.