Siccin'de sona gelindi!

Serinin son filmi olacak olan Siccin 6'dan ilk fragman ve afiş paylaşıldı.


Siccin korku film serisinde sona gelindi. Yapımcı firma tarafından yayınlanan son afişle duyurulduğu üzere serinin son bölümü olacak film 16 Şubat 2019'da aramızdan ayrılan özellikle korku-gerilim türü filmlerin afişlerini tasarlayan grafik sanatçısı Fuat Şanlı'ya atfedildi.

Genellikle korku filmlerine yaptığı afiş tasarımlarıyla tanınan grafik sanatçısı Fuat Şanlı, Transformers 3: Dark of the Moon, The Rome: The Architect of the Rising, Angel of Misery, Anı Yaşamak, Kabir Azabı, Ammar2: Cin İstilası, Facia Üçlü, Oha Diyorum, Siccin 3: Cürmü Aşk, Siccin 4, Siccin 5, Dümdüzz Adam, Üç Harfliler 3: Karabüyü, Üç Harfliler: Beddua, Keloğlan, Cin Kuyusu, Robinson Crusoe & Cuma, Helak: Kayıp Köy gibi filmlerin afişlerini tasarlamıştı.

İlk olarak 2014 yılında çekilen Siccin filmi oldukça büyük ses getirmiş 337 bin seyirciyi salonlara çekmeyi başarmıştı. Neredeyse her yılda bir film olarak çekilen serinin diğer filmleri de çıtayı oldukça yükseltmiş ve Türkiye'de korku filmi çekilmez yanılgısını yerle bir etmeyi başarmıştı.

Serinin bütün filmlerinde olduğu gibi son filmin de yönetmen ve senarist koltuğunda Alper Mestçi otururken başrollerde Merve Ateş , Adnan Koç , Dilara Büyükbayraktar , Fatih Murat Teke , Sibel Aytan ve Hüseyin Taş yer alıyor.

Filmin konusuna kısaca bakacak olursak;

Genç bir adam olan Yaşar, babasının ölümü sonrası zor zamanlar geçirir. Babasından kalan miras, Yaşar’ın üvey annesi ile sorun yaşamasına neden olur. Bu sırada aynı evde yaşadığı baldızı Canan’ın kendisine aşık olduğunu öğrenen Yaşar büyük bir şok geçirir. Yaşar bir yandan miras meselesi bir yandan da baldızı ile uğraşırken, evde de bir takım tuhaf olaylar yaşandığını fark eder. Yaşar’ın akli dengesi bozuk olan kızı Efsun’un karanlık geçmişinin gün yüzüne çıkması işlerin daha da karışmasına neden olur. Efsun’un karanlık geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalan ailenin yaşadığı acı, onlar için henüz başlangıçtır.

Siccin 6, sevenlerinin karşısına son kez 9 Ağustos'ta çıkacak.