Siccin'de zor anlar!

Siccin'in son serisinde rol alan oyuncular çekimlerde zor anlar yaşadı.


İlk vizyona girdiği 2014 yılından günümüze kadar seri halinde beş bölüm çekilen ve her bölümde başarı çıtasını yükselterek gerilim ve korkuyu artıran Siccin serisinin son filmi olan “Siccin 6” 9 Ağustos’ta vizyonda olacak.

Filmin çekim alanlarından biri de Nevşehir'in dünyaca ünlü turistik bölgesi Kapadokya'daki doğal tüf kayalardan oyma yapılar olan soğuk hava depolarıydı.

Bu depolarda yapılan çekimlerde 10 binden fazla kasa kullanılırken filmde Yaşar karakterine hayat veren oyuncu Fatih Murat Teke “Antarktika’da çekim yapıyor gibiydik.” diyerek yaşadıkları zorluklardan bahsetti.

'Üşüdük, ama keyifliydi! '

Ayşen Gruda’nın son tiyatro ekibinde de yer alan oyuncu soğuk hava depolarında yaptıkları çekimler için “Fiziksel olarak en zorlu çekim alanıydı diyebilirim. Dışarıda hava sıcak olmasına rağmen, depoda hepimizde kalın montlar, sobaların yanında ısınma çabaları, 3 kat giyilen çoraplar... Üşüdük ama bundan daha keyifli bir üşüme olamazdı.” dedi.

Alper Mestçi’nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmin yapımcılığını ise her zamanki gibi Muhteşem Tözüm yapıyor. Filmin başrollerinde ise neredeyse filmle birlikte büyüyen başarılı oyuncu Merve Ateş , Adnan Koç , Dilara Büyükbayraktar , Fatih Murat Teke ve Sibel Aytan gibi oyuncular paylaşıyorlar.

Kendi mevsiminde, kendi ayında vizyonda

Avrupa ülkelerinde, Azerbaycan’da ve Malezya’da da vizyona girecek olan ve yazın tüm zamanların en çok izlenen yerli film rekoruna da sahip Siccin serisi, altıncı filmiyle kendi mevsiminde, kendi ayında seyircisiyle buluşacak.