Sinemalarda bu hafta!

Beyaz perdede bu hafta 2'si yerli toplam 9 yeni film vizyona giriyor.


Sinemaseverler yeni vizyon haftasında 9 yeni filme merhaba diyecekler. Bu filmlerin 2'sini yerli ve korku temalı yapımlar oluştururken, yabancı filmlerden de 2 tanesi animasyon yapım olarak karşımıza çıkıyorlar.

Kod Adı: Hummingbird / The Hummingbird Project ve Koruyucu / The Bouncer filmlerini ise haftanın öne çıkması beklenen yapımları olarak görebiliriz.

İyi seyirler...


Cin 'Aşk Büyüsü'

Battal Karslıoğlu 'nun senaryosunu yazdığı ve yönettiği korku filminin başrollerini Soner Türker , Derya İpek , Ali Ertem , Murat Deniz ve Ebru Şahin paylaşıyorlar.

Cin “Aşk Büyüsü”, sevdiği kadını elde etmek için aşk büyüsü yapan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Musa, aşk ateşi ile yanıp tutuşan genç bir adamdır. Gönlünü, Esra adında genç bir kadına kaptıran Musa’nın aşkı için göze almayacağı hiçbir şey yoktur. Esra’yı elde etmek türlü yolu deneyen ve hepsinde de hüsrana uğrayan Musa, son çare olarak aşk büyüsünü denemeye karar verir. Son zamanlarda sosyal medyada da büyük yankı uyandıran büyüyü deneyen Musa, beklediğinden de iyi sonuç alır. Her şey onun düşündüğünden de yolunda gitmiştir ancak bu durum fazla uzun sürmez. Her büyüde olduğu gibi basit görünen bu büyü de onu felakete sürükler.


Gaip

Yönetmenliğini Vecihi Ener 'in ve senaristliğini aynı zamanda başrol oyuncusu Aziz Özuysal 'ın üstlendiği korku filmi Gaip'in oyuncu kadrosunda Aziz Özuysal, Müslüm Samancı , Ayça Çeçen , Mecit Ekinci ve Emel Sertel gibi isimler yer alıyor.

Aralarında bir grup arkadaş, iki kız kardeş ve evli bir çiftin bulunduğu grup insan, iyice dinlenebilecekleri sessiz sakin bir alanda tatil yapmak için ıssız bir orman bölgesinin içinde yer alan bir otele yerleşir. Ancak aralarından Taner adında bir gencin, ıssız olan bu bölgeye gelmesinin farklı bir amacı vardır. Define aramaya meraklı bir genç olan Taner, ormanlık alanda sonunda amacına ulaşacağına, aradığı defineyi bulacağına inanır. Bölgeye farklı amaçla gelen sadece Taner de değildir. İki kız kardeş, yıllar önce bölgede şehit düşen dedelerinin mezarını bulup onu huzura kavuşturmayı planlamaktadır. Bir yandan ganimet bir yandan da şehit düşen dedelerini arayan gençler, düşündüklerinin aksine hiç beklemedikleri durumlarla karşı karşıya kalır.


Kod Adı: Hummingbird / The Hummingbird Project

Kim Nguyen 'in senaryosunu kaleme aldığı ve yönettiği dram filminin başrollerini Jesse Eisenberg , Alexander Skarsgård , Salma Hayek , Michael Mando ve Johan Heldenbergh paylaşıyorlar.

New York’lu kuzenler Vincent ve Anton büyük paralarla oynanan ve kazanmanın milisaniyelerle ölçüldüğü Yüksek Frekanslı Alım Satım oyununu oynamaktadır. Milyoner olma hayali kuran kuzenler Kansas’tan doğruca New Jersey’e uzanan bir fiber optik kablo döşemek isterler. Ancak hiçbir şey bu ikili için kolay olmayacaktır. Ekibin beyni Anton, üçkağıtçısı ise Vincent’tır. Kuzenler bu Don Kişotvari maceralarında birbirlerini ve etraflarındaki herkesi kırılma noktalarına getirirler. Güçlü, zehirleyici ve kendi çıkarları için başkalarını kullanan bir tacir olan eski patronları Eva Torres ise sürekli enselerinde bitmekte ve onları kendi oyunlarında yenmek için elinden geleni ardına koymamaktadır.


Korkuluk / Curse of the Scarecrow

Yönetmenliğini Louisa Warren 'ın ve senaristliğini ise Shannon Holiday 'in üstlendiği korku-gerilim temalı filmin başrollerinde ise yönetmen Louisa Warren, Kate Lister , Cassandra French , Tim Freeman ve Tiffany-Ellen Robinson 'u izleyebilirsiniz.

June ve Carl, henüz çocukken ailelerinin korkunç bir şekilde öldürülmesine tanık olur. Yaşananları içlerinde bir sır olarak saklayan kardeşler, ailelerini kaybettikleri eve bir daha ayak basmaz. June ve Carl, her ne kadar geçmişi arkalarında bırakıp hayatlarında yeni başlangıçlar yapsalar da Carl’ın ani ölümü her şeyi değiştirir. June, kardeşinin intiharının geçmişle bağlantılı olduğunu düşünür ve araştırma yapmak için yıllar önce terk ettiği eve geri döner. Genç kadının tek isteği, ailesini kendisinden alan kötülükten intikamını almaktır.


Koruyucu / The Bouncer

Yönetmen koltuğunda Julien Leclercq 'un oturduğu aksiyon filminin senaryosunu ise Jérémie Guez kaleme aldığı filmin başrollerinde usta dövüş oyuncusu Jean-Claude Van Damme ve Sveva Alviti , Sami Bouajila , Sam Louwyck , Kaaris yer alıyor.

Ellili yaşlarında bir gece kulübü fedaisi olan Lucas’ın hayatı kızından ibarettir. 8 yaşındaki kızı Sarah’ı büyütmek için çabalayan Lucas, kızı için her şeyi yapmaya hazırdır. Kendi kontrolünde bir hayat süren Lucas’ın yaşamı bir gün kontrolünü kaybetmesi ile bambaşka bir hal alır. Gece kulübüne gelen bir müşterinin çıkardığı tartışma, Lucas’ın kontrolünü kaybetmesine neden olur. Yaşanan kavga sonrası işten çıkarılan Lucas bir yandan da sorun yaşadığı polislerle uğraşır. Kızına bakmak için paraya ihtiyaç duyan Lucas, bir striptiz kulübünde çalışmaya başlar. Ancak burada yürütülen işler pek de Lucas’ın sandığı gibi değildir. Striptiz kulübü Avrupa'da faaliyet gösteren tehlikeli bir çete tarafından yönetilmektedir. Çetenin artık yeni bir üyesi olan Lucas, kendisini bir şiddet sarmalının içinde bulur. Lucas’ın kızının ve kendi hayatını koruması için savaşmaktan başka seçeneği yoktur.


Küçük Kahraman / Little Hero

ABD-Endonezya ortak yapımı macera temalı animasyon filmi Küçük Kahraman'ın yönetmenliğini Jason J. Lewis üstlenirken filmin orijinal seslendirmelerinde ise Philip D'Amore , Jillian Gomez , Alex Hyde-White , Jason J. Lewis ve Aly Marianelli görev alıyor.

Küçük Kahraman, babasını kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişen küçük bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Küçük bir çocuk olan Bayu’nun hayatı, bir gün tesadüfen bir kılıç bulması ile bambaşka bir hal alır. Bayu’nun bulduğu kılıç, babası dahil kasabada yaşayan herkesi taşa çeviren şeytani Asura’nın uyanmasına neden olur. Babasını ve köyde yaşayanları kurtarmak için Asura ile savaşması gereken Bayu’nun öncelikle kendisine savaşma gücünü verecek olan tılsımı bulması gerekir. Kuzeni Raney ile birlikte yola koyulan Bayu, tılsımı bulup Asura’yı yenmeyi başarabilecek midir?


Ritüel / Midsommar

Kill List tarzı olan yapımın yönetmen koltuğunda Sundance ve South by Southwest film festivallerinde boy gösteren ve eleştirmenler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan 'Ayin'in yönetmeni Ari Aster oturuyor. Filmin başrollerinde Lady Macbeth ile yıldızı parlayan Florence Pugh , Detroit'in yıldızları Jack Reynor ve Will Poulter 'a ek olarak William Jackson Harper yer alıyor.

Geleneksel Midsommar festivaline katılmak isteyen Dani ve Christian, üniversiteden arkadaşları ile birlikte İsveç’e doğru yola koyulur. İlişkilerinin üzerinde kara bulutlar dolaşan çift, İsveç’in köyünde gerçekleştirecekleri bu tatili ilişkilerini kurtarmak için son şans olarak görür. Çılgın tatillerini geçirecekleri mekanı gören gençler, yemyeşil cennete benzeyen mekanı fazlasıyla sever. Ancak bir süre sonra yerel kutlamaların ve pagan ritüellerinin yapıldığı bu yerin pek de düşündükleri kadar masum olmadığını anlarlar. 90 yılda bir düzenlenen gizli bir ayine katılan gençler, kendilerini korku labirentinin içinde bulur. 


Tüylü Arkadaşlar / Feather Friends

Haftanın ikinci animasyon filmi Tüylü Arkadaşlar'ın yönetmenliğini James Snider yaparken, senaryosu ise Charlie Kim 'im imzasını taşıyor.

Yavru Kuşlar, Mooky ve Kooky, gençlik hayatlarının en iyi haberlerini yeni alırlar ve kasabanın en prestijli Tüy Kulübüne kabul edilirler. Tüy Kulübü başkanı, bilge yaşlı Hoot-Hoot, onlara ilk görevlerini sunar. Küçük Mooky ve Kooky görevlerini yerine getirmek üzere dokuzuncu bulutun üzerinde uçmaya başlarlar. Ancak, görevlerinin düşündüklerinden daha zor olduğunu farkında değildirler.


Yuli

Ünlü Kübalı dansçı Carlos Acosta ’nın kendi otobiyografisinden yola çıkarak beyaz perdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Icíar Bollaín , senaristliğini ise Paul Laverty üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Carlos Acosta, Santiago Alfonso , Keyvin Martínez , Edlison Manuel Olbera Núñez ve Laura De la Uz yer alıyorlar.

Yuli’nin hayatı, sokaklarda zaman geçirmekten keyif alan küçük bir çocukken babasının yeteneğini keşfetmesiyle tamamen değişir. Dans etmeye pek de istekli olmayan Yuli, babasının zorlamasıyla, Küba Ulusal Dans Okuluna yazılır. Başlarda okula zorla giden Yuli, zamanla içindeki sese kulak vermeye başlar. Onun bu yeteneği, tüm tabuların yıkılmasını sağlar ve Yuli, Londra Kraliyet Balesi gibi saygın kurumlarda sahneye çıkan ilk siyah balet olmayı başarır.