Sinemalarda bu hafta!

Bu hafta 1'i yerli toplam 7 yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor.


Sinemaseverler bu hafta 1'i yerli ve 1'i de animasyon olmak üzere toplam 7 yeni filmle tanışma imkanı bulacaklar.

Komedi temalı filmlerin ağırlık kazandığı haftada aksiyon-suç temalı Alcatraz ve korku-gerilim temalı Kaçış Oyunu filmlerinin öne çıkması beklenirken romantik yerli yapım Sesinde Aşk Var ise içerdiği müzikleriyle hitap ettiği genç sinemaseverlerin kalplerine dokunacağa benziyor.

İyi seyirler...

 

1- Sesinde Aşk Var

Haftanın tek yerli yapımında müzik başrolde. Romantik film Sesinde Aşk Var'ın yönetmenliğini Osman Taşçı üstlenirken, senaryosunu ise Tufan Deniz Bora kaleme almış. Filmin kadrosunda ise Burak Tozkoparan , Hayal Köseoğlu , Gizem Güneş , Deniz Barut , Feride Çetin ve usta oyuncu Cezmi Baskın yer alıyor.

Anne ve babasını küçük yaşta kaybetmiş ve dedesiyle birlikte yaşayan 17 yaşında genç bir kız olan Deniz'in hayattaki en büyük zevki şarkı söylemektir. Fakat dedesi Şükrü'nün geçmişinde yaşadığı travma sonrası kendisine yaptığı baskı ile bu yeteneğinden uzaklaşarak kendisini dersine verir. Ancak hayatı okula yeni gelen Rüzgar adındaki bir öğrenci ile tanışması ile bambaşka bir hal alır. Deniz, elinden gitarı düşmeyen bir genç olan Rüzgar sayesinde hayatında gerçekten yapmak istediği şeyi keşfetme yolculuğuna çıkar. Ancak bu süreç, dedesinin rahatsızlığının tetiklenmesine neden olur. Dedesi ve müzik tutkusu arasından sıkışıp kalan Deniz, hayatının en zor kararını vermek üzereyken geçmişi ile ilgili büyük bir sır öğrenir. Bu sır her şeyin bir anda tersine dönmesine neden olur.

 

2- Alcatraz

Dünyanın en sıkı güvenlikli hapishanesi olan Alcatraz'dan kaçmaya çalışan bir grup mahkumun yaptıkları kaçış planlarını beyaz perdeye taşıyan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Andrew Jones üstlenirken başrollerde ise Gareth Lawrence , Mark Homer , Erick Hayden , Lee Bane ve Derek Nelson yer alıyorlar.

Clarence uzun bir hapis cezasına çarptırılmış bir mahkumdur ve bu sebeple ailesinin geri döneceğine dair umutlanmaması için kendisinden soyutlamıştır. Genç mahkum, cezaevine ilk gelişi ile birlikte kendisini kaçış planları yapan bir grubun içinde bulur. Kaçışı amaç edinen bu grup için artık kaybedecek hiçbir şey yoktur. O nedenle kaçma teklifine Clarence olumlu cevap verir. Grubun planı devreye sokmasının ardından cezaevi personelini rehin alması ve olaya askerin de dahil olmasıyla kanlı bir operasyon başlar ve kaçma teşebbüsünde bulunanlar kendi aralarında ihanet ve ispiyon tartışmalarıyla karşı karşıya kalırlar.

 

3- Angry Birds Filmi 2 / The Angry Birds Movie 2

2016 yılı yapımı filmin devamı olarak çekilen animasyon filminin yönetmen koltuğunda Thurop Van Orman otururken senaryosunu ise Peter Ackerman ve Jason Sudeikis ikilisi kaleme almış. Filmin orijinal seslendirmelerinde ise Peter Dinklage , Dove Cameron , Pete Davidson , Awkwafina ve Jason Sudeikis görev almışlar.

Kuş ve Domuz adaları büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Yaşadıkları yeri korumak için harekete geçen Red, Chuck, Bomba ve Yüce Kartal bir süper takım oluşturmaya karar verir. Chuck’ın kız kardeşi Silver’ı da takıma alan ekip, istikrarsız bir ateşkes başlatmak ve yurtlarını kurtarmak için domuz Leonard, asistanı Courtney ve teknik uzman domuz Garry ile de iş birliği yapar. Güçlerini birleştiren ekip, tehlike altında bulunan yurtlarını kurtarmanın peşine düşmüşlerdir.

 

4- Gece Kuşu / Late Night

Komedi-drama temalı filmde Nisha Ganatra yönetmen ve Mindy Kaling ise senarist olarak görev alıyorlar. Filmin başrolünde ise usta oyuncu Emma Thompson yer alırken Thompson'a Mindy Kaling, John Lithgow , Hugh Dancy ve Reid Scott eşlik ediyorlar.

Katherine Newbury, gece yarısı talk show programının öncüsü ve efsanevi isimlerinden biridir. Kariyerinin zirvesinde olan Newbury, kadınlardan nefret eden bir kadın olmakla suçlanmaktadır. Hakkındaki iddiaların başarısına gölge düşürmesini istemeyen Katherine Newbury, çıkan söylentilerin doğru olmadığını kanıtlamaya karar verir. İnsanlara, kadınlardan nefret etmediğini göstermek isteyen Newbury, tamamı beyaz ve erkeklerden oluşan ekibine, kadın bir çalışan dahil etmeye karar verir. Yazarlar ekibine kadın sesi eklemek isteyen Newbury, yapılan çeşitli görüşmelerin ardından siyahi bir kadın olan ve daha önce bir kimya tesisinde kalite kontrolü yapan Molly’yi işe alır. Yeni işi için oldukça heyecanlı olan Molly, ofiste sadece çeşitlilik getirmek için bulunmadığını kanıtlamak için var gücüyle çalışır. Newbury, başlarda Molly’nin varlığından rahatsız olsa da, Molly'nin ünlü sunucunun gittikçe düşen reytinglerini yükseltmek ve kariyerini canlandırmak için verdiği çaba iki kadının birbirlerine gitgide ısınmasına neden olur.

 

5- Kaçış Oyunu / Play or Die

Yönetmenliğini Jacques Kluger 'in ve senaristliğini ise Kluger'le birlikte Amiel Bartana 'nın üstlendiği korku-gerilim filminin başrollerini Charley Palmer Rothwell , Roxane Mesquida , Marie Zabukovec , Thomas Mustin ve Laetitia Chambon paylaşıyorlar.

Paranoya isimli kaçış oyununun sadece iki kuralı vardır. Birincisi, oyundaki hiçbir şey gerçek değil, ikincisi ise oyuna katılanlardan sadece bir kişi sağ olarak kurtulabilecektir. Oyun tutkunu olan Lucas ve Chloe da bu çok özel olan kaçış oyunu Paranoya’ya katılmaya karar verir. İlk bilmeceyi başarıyla çözen ikili, terk edilmiş bir akıl hastanesine götürülür. Korkutucu bir ormanın içindeki bu yerde kendileri gibi finale kalan dört oyuncu daha vardır. Oyuncular, kapatıldıkları yerden kurtulup oyunu tamamlamanın yolunu aramaya başlar. Ancak çok geçmeden içlerinden sadece bir kişinin oradan sağ çıkacağını anlarlar.

 

6- Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor / Little White Lies 2

İlk kez 2011 yılında vizyona giren Küçük Beyaz Yalanlar filminin devamı olarak çekilen filmin yönetmen ve senarist koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Guillaume Canet 'nin oturduğu filmde başrollerde ise aynı şekilde François Cluzet , Marion Cotillard , Gilles Lellouche , Laurent Lafitte ve Benoît Magimel yer alıyorlar.

Max, hayatına deniz kenarında bir yerde devam etmek için sevdiklerini adında bırakarak yeni hayatına adım atar. Bu durum geçmişte birçok anıyı paylaştığı arkadaşları ile arasına mesafe girmesine neden olur. Max, aradan geçen birkaç yıl sonra doğum gününde büyük bir sürprizle karşılaşır. Yıllardır görüşmediği arkadaşları Max’ın doğum günü için toplanıp evine ziyarete gelmiştir. Üstelik gelenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Yeniden bir araya gelmenin heyecanı içinde olan ekip, eski günleri yad ettiğinde kendilerini beklenmedik durumların içerisinde bulur.

 

7- Sır Tutabilir misin? / Can You Keep a Secret?

Elise Duran 'ın yönetmenliğini yaptığı ve Peter Hutchings - Sophie Kinsella ikilisinin senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerinde Alexandra Daddario , Tyler Hoechlin , Kimiko Glenn , Laverne Cox ve Sunita Mani yer alıyorlar.

Genç bir kadın olan Emma’nın uçak korkusu vardır ve bir iş seyahatinden döndüğü sırada büyük bir paniğe kapılır. Uçakta yaşanan hafif sarsıntılar sonucu uçağın düşmek üzere olduğunu düşünen Emma, ölmeden önce kendisine sakladığı sırları paylaşmak ister. Son anlarını yaşadığını düşünen Emma, yanında bulunan adamın bir yabancı olduğunu düşünerek ona en özel sırlarını anlatır. Ancak tüm sırlarını anlattığı adam aslında ona pek de yabancı değildir. Genç kadın işe gittiğinde tüm sırlarını döktüğü adamı karşısında görünce oldukça şaşırır. Hayatına dair birçok şey bilen adamın şirketinin genç CEO’su Jack olduğunu öğrenen Emma için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.