Sinemalarda bu hafta!

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 7 film vizyona giriyor.


Sinemaseverler bu hafta 4'ü yerli olmak üzere 7 yeni filmle tanışıyorlar. Bu filmler arasında bir yerli ve bir de yabancı animasyon yapım yer alırken Güzelliğin Portresi, Aman Reis Duymasın, Jumanji: Yeni Seviye ve Hain filmlerinin öne çıkması bekleniyor.

İyi seyirler...

 

 

1- Jumanji: Yeni Seviye / Jumanji: The Next Level

2 yıl önce vizyona giren Jumanji: Vahşi Orman’ın da yönetmenliğini üstlenen Jake Kasdan Jumanji: Yeni Seviye için de yönetmen koltuğuna oturuyor. Dwayne Johnson , Karen Gillan , Kevin Hart ve Jack Black yine kadroda yer alırken ödüllü oyuncu Awkwafina ve usta aktör Danny DeVito da filme dahil oluyorlar.

Jumanji maceralarından sağ olarak kurtulmayı başaran dört genç, üniversitenin tatile girmesi ile birlikte New Hampshire Brantford’daki evlerine geri döner. Hayatlarına yeni bir yön vermeye çalışan gençler, arkadaşlarını kurtarabilmek için kendilerini yeniden Jumanji dünyasının içinde bulur. Spencer oyuna yeniden girmek zorunda kaldığında, Martha, Fridge ve Bethany arkadaşlarını kurtarmak için Jumanji'ye geri döner ve hiçbir şeyin bekledikleri gibi olmadığını fark eder. Jumanji artık değişmiştir ve sadece bir ormandan ibaret değildir. Ekip, daha tehlikeli bir hal alan oyunda karşılarına çıkan korkunç engelleri aşıp, oyundan kaçmanın yolunu bulabilecek midir?


2- Elma Dersem Çık

Aşkım Kapışmak 'ın aynı adlı kitabının beyaz perde uyarlaması olan 'Elma Dersem Çık' isimli gösterisinin yönetmen koltuğunda İzzet Başlak oturuyor.

‘Elma Dersem Çık’ sinema versiyonunda; çocuk, evlilik, ilişki analizleri, ilişkide iletişimin önemi, çocuk-anne ilişkisi, hangi iletişim kanallarının kullanıldığı, insanın içindeki mutlu çocuğun önemi, iki büyük stresin tanımı, çeşitli kesim insan analizleri ile daha birçok konuya açıklık getiren Aşkım Kapışmak, insanın önce kendisini sevmesinin önemine vurgu yapıyor.


3- Güzel Aşk

Şeyh Galip'in ünü eseri Hüsnü Aşk'tan uyarlanan animasyon türündeki 'Güzel Aşk' filminin yönetmenliği ve senaristliğini Selim Sener üstleniyor.

Mucizelerle dolu bir gecede aynı anda doğan Hüsn ve Aşk’ın kaderi beraber yazılmıştır. Ama ikisi için ayrılık zamanı gelmiştir. Aşk’ın Hüsn ile sonsuza kadar “bir” ve mutlu olması için önünde esrarengiz ve zorlu bir yolculuk vardır. Aşk, yoldaşı Gayret ile çıktıkları bu yolculukta bir yandan da kendini keşfetmektedir.


4- Aman Reis Duymasın

TV'de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncuları Ozan Akbaba , Mustafa Üstündağ , Emir Benderlioğlu , Hakan Karsak ve Savaş Özdemir 'in başrollerde yer aldığı filmin yönetmenliğini Onur Tan yaparken, senaryosu ise Bahadır Özdener 'in imzasını taşıyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden yeraltı dünyasının en ünlü isimleri, eşleriyle sessiz bir yaz tatiline çıkmaya karar verirler. Deniz otobüsünden iner inmez beklenmedik olaylarla karşılaşır, fakat inatla tatillerine devam ederler. Yönettikleri büyük dünyaların tam zıddı olan küçük bir tatil kasabasında başlarına gelmeyen kalmaz. Maceranın sonunda kendilerini kodeste bulurlar. Bu büyük mafyaların ve eşlerinin en büyük korkusu, skandalları büyük reis Hızır Çakırbeyli’nin duymasıdır.


5- Güzelliğin Portresi

Yönetmen koltuğunda Umur Turagay 'ın oturduğu gerilim temalı filmin senaryosunu Onur Koralp ve Pınar Bulut ikilisi kaleme alıyor. Başrolleri ise sevilen oyuncular Burçin Terzioğlu , Birkan Sokullu , Serkan Keskin , Melisa Şenolsun ve Feridun Düzağaç paylaşıyor.

Genç bir kadın olan Nisan, yıllarca babası ile görüşmemiştir. Ancak babası ile ilgili aldığı önemli bir haberin ardından, eşi ve kızı ile birlikte soluğu babaevinde alır. Yıllar önce kaçarak ayrıldığı köşke geri dönen Nisan, burada tuhaf durumlara şahit olur. Köşke gelmesi ile birlikte kaçıp kurtulduğunu düşündüğü geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan Nisan, bu sırada babası ile ilgili gizemi çözmeye çalışan polisin sorgulamasına maruz kalır. Kendisini köşeye sıkışmış hisseden Nisan, kendisi ve ailesini koruyabilmek için köşkte yaşanan gizemi çözmek zorundadır.


6- Hain / The Traitor

Marco Bellocchio 'nu yönettiği ve senaryosunu Valia Santella ile birlikte kaleme aldığı filmde Pierfrancesco Favino , Maria Fernanda Cândido , Fabrizio Ferracane , Fausto Russo Alesi ve Luigi Lo Cascio gibi oyuncular başrolleri paylaşıyorlar.

Film acımasız bir 'Mafya Babası” olan Tommaso Buscetta’nın bilinmeyen yaşamına odaklanıyor. Sicilya’da yaşayan Buscetta, genç yaşta mafyaya dahil olur. Yeraltı dünyasından kısa sürede sivrilen Buscetta, birçok kenti egemenliği altına alır. Girdiği karanlık dünyanın iç hesaplaşmaları, Buscetta’nın iki oğlunu, üç yeğenini ve altı akrabasını kaybetmesine neden olur.


7- Sevimli Sihirbazlar / Groundhog Dave

James Snider 'ın yönettiği ve BC Furtney 'in senaryosunu kaleme aldığı animasyon filminin orijinal seslendirmelerinde Todd Quills ve Jeremy Rottinger görev alıyorlar.

Mevsim Sihirbazı Dave, hava durumu ile ilgili kehanette bulunmak için kulübesinden çıkar. Bucketville kasabasındaki değişimi görmek için etrafta dolaşan Dave, çiçek açan çiçeklerde değişim olduğunu ve gökyüzünün bulutlarla kaplandığını fark eder. Dave ve arkadaşları bu değişimin ardındaki korkunç gerçekle karşı karşıyadır. Bir karıncayiyen olan Mr. Whatnot, kasabayı satın almıştır ve büyük bir alışveriş merkezine dönüştürmenin hazırlığındadır. Kasabayı eski haline getirmeye kararlı olan Dave ve arkadaşları zorlu bir mücadeleye girişir.