Sinemalarda bu hafta!

Sinema salonlarında 1'i yeniden gösterim olmak üzere 5 film vizyona giriyor.


Türkiye sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli ve 1'i de yeniden gösterim olmak üzere 5 film vizyona giriyor.

40. yılına özel olarak tekrar gösterime giren Francis Ford Coppola imzalı 1979 yılı yapımı Apocalypse Now Final Cut ve 2017 yılında vizyona giren Güney Kore yapımı Zombi Ekspresi'nin devamı olan Yarımada filmleri öne çıkıyor.

Ayrıca animasyon filmi Troller Dünya Turu da özellikle minik sinemaseverlerin ilgisini çekebilir.

İyi seyirler...

 

Apocalypse Now Final Cut

İlk kez 1980 yılında vizyona giren ve 2008 yılında tekrar gösterimi olan film bir kez daha vizyonda. Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola'nın yönettiği 1979 yılı yapımı filmin senaryosunu Joseph Conrad ve John Milius birlikte kaleme alıyorlar. Dram ve savaş temalı filmde başrollerde Marlon Brando , Martin Sheen , Robert Duvall , Harrison Ford ve Laurence Fishburne yer alıyorlar.

Yüzbaşı Willard (Martin Sheen) , Vietnam’da Amerikan ordusuna başkaldıran ve vahşi yöntemlerle bir orman kabilesini yöneten Albay Walter Kurtz’ü (Marlon Brando) bulup öldürmekle görevlendirilir. Kurtz’ün izinde, insan yüreğinin karanlığıyla savaşın gerçekliği arasında kalan Yüzbaşı Willard, çok geçmeden sonsuz bir kâbusun içine sürüklenecektir.

 

Bizim Semtin Çocukları

Hakan Gürtop 'un yönettiği ve Feridun Hocalar 'ın senaristliğini üstlendiği filmde Ümit Kantarcılar , Gizem Karaca , Erdi Ünver , Suzan Aksoy ve Kemal Kuruçay rol alıyorlar.

Hikâye mahallenin kabadayı bozuntusu Hırsız Cevat’ın bu gençleri tuzağa düşürmek için yaptığı kaba kuvvetle başlar. Cevat’ın amacı valelik yapan Yusuf’a lüks arabaları çaldırmaktır. Ancak Yusuf böyle bir şeye asla yanaşmaz. Bu nedenle Cevat’ın adamları kahvede olay çıkartır ve Samet yaralanır. Hastanede beyin tomografisinin başkasınınkiyle karışması sonucu kankasının ömrünün sonuna gelme ihtimaliyle yıkılan Yusuf, bundan böyle can dostunu son günlerinde mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır. Cevat’ın kulübe lüks arabasıyla gelmesiyle Yusuf’un kafasında planlar oluşur.

 

Kulübe / The Shed

Frank Sabatella ve Jason Rice ikilisinin senaryosunu kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda yine Frank Sabatella oturuyor. Drama korku temalı filmin başrollerini ise Jay Jay Warren , Cody Kostro , Sofia Happonen , Timothy Bottoms ve Siobhan Fallon Hogan paylaşıyor.

Liseye giden ve şartlı tahliye altında olan 17 yaşındaki Stan, dedesinin veliliği altında onunla birlikte yaşamaktadır. Lisedeki zorbalardan payını alan kankasını korumaya çalışan Stan, kulübelerinde bir vampir tarafından ısırılan ve ölümcül bir yaratığa dönüşen bir avcının olduğunu keşfeder. Bu yaratıkla önce kendi başına savaşmaya kalkan Stan, daha sonra lisedeki zorbaların yaratığı öğrenmeleriyle beraber daha şeytani bir plan yapar.

 

Troller Dünya Turu / Trolls World Tour

Haftanın tek animasyon yapımının yönetmenliğini Walt Dohrn yaparken senaryosu ise Jonathan Aibel ve Glenn Berger 'in imzalarını taşıyor. Filmin orijinal seslendirmelerinde Anna Kendrick , Jamie Dornan , Sam Rockwell , Charlyne Yi ve Rachel Bloom görev alıyorlar.

Poppy ve Branch, kendilerinin dünya üzerindeki altı ayrı troll kabilesinden birinin üyesi olduklarını öğrenirler. Her bir kabile de funk, country, tekno, klasik müzik, pop ve rock gibi müzik türlerini temsil ediyordur. Hard-rock grubun üye olan Queen Barb babası King Trash'in yardımıyla, diğer tüm müzik türlerini yok etmek istiyordur. Böylece tüm dünyaya rock müzik hakim olacaktır. Dünyanın kaderi tehlikeli ellerde olup Poppy ve Branch'in birkaç arkadaşlarını yanlarına alarak Queen Barb'a karşı savaşmaları gerekecektir.

 

Yarımada / Peninsula - Train to Busan 2

2017 yılında vizyona giren ve oldukça beğnilen Zombi Ekspresi'nin deavmı olarak çekilen Yarımada'nın yönetmen koltuğunda yine Sang-ho Yeon oturuyor. Senaristliğini Sang-ho Yeon ile birlikte Joo-Suk Park 'ın üstlendiği aksiyon, macera ve korku temalı filmin başlıca rollerinde Dong-won Gang , Jung-hyun Lee , Hae-hyo Kwon , Re Lee ve Min-jae Kim yer alıyor.

Zombilerin istilası sonrasında Kore Yarımadası harap haldedir. Buradan kurtulmayı başaran eski bir asker, istilanın merkezine geri dönmekle görevlendirilir. Yüklü miktardaki parayı istilanın merkezine götürmekle görevlendirilen asker, vakit kaybetmeden yola koyulur. Asker burada umulmadık bir şekilde enfekte olmadan hayatta kalmayı başaran insanlarla karşılaşır. Hayatta kalmak için zorlu bir mücadelenin içine giren insanlar, sıkışıp kaldıkları yerden kurtulmanın yolunu bulabilecek midir?