Sinemalarda bu hafta!

Türkiye sinema salonlarında bu hafta beş yeni film vizyona giriyor.


Bu hafta sonu sinema salonlarında üçü yerli olmak üzere beş yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor. Üçü korku gerilim, biri komedi ve biri de aksiyon savaş türünde olan yapımlardan yerli olarak Nasipse Adayız; yabancı yapımlardan ise Yakın Tehlike filmlerini tavsiye edebiliriz.

İyi seyirler...

 

Hashtag

Yönetmenliğini Başaran Şimşek 'in üstlendiği ve Onur Böber ile Özden Uçar 'ın senaryosunu kaleme aldığı korku gerilim temalı filmde Özüm Çakır , Ela Yörüklü , Gülderen Güler , Burak Çoban ve Eren Emingil başrolü paylaşıyorlar.

Altı influencer, gizemli bir yönetmenden beklenmedik bir teklif alır. Yönetmen onlardan yeni çekeceği korku filminde rol almalarını ister. İnfluencerlar, türü yeniden tanımlayacak olan korku filminde oynamayı kabul edince vakit kaybetmeden çekimlerin gerçekleşeceği yere gider. Onların gittikleri yer, medeniyetten uzakta bulunun bir dağ evidir. Film çekimi için geldikleri bu yerde fenomenleri kötü bir sürpriz beklemektedir. İnfluencerlar kendilerini geçmiş günahlarının bedelini öderken bulur.

 

Kabus Evi / Haunt

Scott Beck ve Bryan Woods 'un birlikte yazıp yönettikleri filmin başrollerini Katie Stevens , Will Brittain , Lauryn Alisa McClain , Andrew Caldwell ve Shazi Raja gibi isimler paylaşıyor.

Harper aşırı sorunlu olan erkek arkadaşından yeni ayrılabilmiş genç bir kadındır. Cadılar Bayramı'ndan önceki hafta içinde kendi içindeki gücü bulan genç kadın sonunda ilişkisini sonlandırır ve hayatına devam etmek için adımlar atmaya başlar. Cadılar Bayramı için arkadaşlarıyla bir araya gelen Harper, eğlence olarak fazlasıyla perili olduğu ve ziyaretçilerinin en büyük korkularından beslendiği şeklinde tanıtılan bir perili ev oyununa katılır. Ancak bu perili evin içinde hiç beklemediği dehşetlerle karşılaşacaktır. Perili evde hayatta kalmaya çalışan arkadaş grubu Cadılar Bayramı'nda eğlenme amaçlı katıldıkları bu oyunda kimi kabusların gerçek olduğunu öğreneceklerdir.

 

Nasipse Adayız

Usta oyuncu Ercan Kesal 'ın yazıp yönettiği biyografik komedi dram filminin başrollerinde Ercan Kesal, eşi Nazan Kesal , Selin Yeninci , İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci yer alıyor.

Doktor Kemal Güner, İstanbul'da bir ilçenin belediye başkanlığına aday olmaya karar verir. Bunun için vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan Güner, delice bir koşuşturmanın içine girer. Bir Numara'nın gözüne girip aday olmayı başarabilmek için her yolu deneyen Güner, heyecanla adaylığının açıklanacağı geceyi beklemeye başlar. Ancak büyük gün gelip çattığında beklenmedik olaylarla karşı karşıya kalır.

 

Y. Köyü Ye'cüc Me'cüc

Yönetmen koltuğunda Batuhan Gündüz ve Onur Ertuş 'un oturduğu korku türündeki filmin kadrosunda yönetmenler ile birlikte Mustafa Yıldız , Yiğit Pelik , Tugay Kurt gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunda Batuhan Gündüz'ün imzası bulunuyor.

Doğaüstü olayların yaşandığı bir köye giden 3 arkadaş, yaşanan olayları kayıt altına alır. Ancak kendilerine bir takım varlıkların musallat olmasından korkan arkadaşlar, kayıtları kimseye göstermemeye karar verir. İçlerinden Arif adındaki genç, yaşananların ardından konuşamamaya başlar. Geçen 2 yıl boyunca ailesi Arif'i onlarca doktora götürse de konuşamamasının nedeni anlaşılmaz ve bir çözüm bulunamaz. Olaylara şahit olan Batuhan, arkadaşına yardım etmek için bir forum sitesinde bazı kayıtları paylaşır. Kayıtları izleyen Poyraz adındaki bir gazeteci, Batuhan ile birlikte kayıtları bir bütün haline getirir. Aradan geçen 5 yılın ardından Batuhan kabus görmeye devam eder. Kendisini ve arkadaşlarını bu kabustan kurtarmak isteyen Batuhan, yeniden köye gitmeye karar verir. Poyraz'ı da köye gitmeye ikna eden Batuhan, bu sefer köye daha kalabalık gidebilmek için kayıtları izleyip anlatılanlara inanan ve inanmayan kişilerden bir ekip kurmak için sosyal medya üzerinden bir çekiliş düzenler. Batuhan ve ekibi, kendilerini bu kabustan kurtarmayı başarabilecek midir?

 

Yakın Tehlike / Danger Close: The Battle of Long Tan

Kriv Stenders 'ın yönettiği, Paul Sullivan ve Stuart Beattie 'nin senaryoyu birlikte kaleme aldığı filmin başrollerini Travis Fimmel , Daniel Webber , Luke Bracey , Aaron Glenane ve Nicholas Hamilton gibi isimler paylaşıyor.

Danger Close: The Battle of Long Tan, 1966 yılında Vietnam Savaşı sırasında Long Tan isimli kauçuk plantasyonunda 2 bin 500 kadar Vietnam askerine karşı mücadele veren Avustralya ve Yeni Zelandalı 108 askerin hikâyesini anlatıyor.

Binbaşı Harry Smith liderliğindeki 108 genç ve deneyimsiz Avustralyalı ve Yeni Zelandalı askerden oluşan ekip, 2500 Kuzey Vietnamlı ve Viet Cong askerine karşı hayatları için savaşır. Cephanesi tükenmek üzere olan askerler, gittikçe daha çok kayıp vermeye başlar. Belirsiz bir gelecekle karşı karşıya olan askerler, birbirlerinden güç alarak savaşı kazanmaya çalışır.