Sinemalarda bu hafta!

Sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli olmak üzere 4 yeni film vizyona girdi.


Türkiye sinema salonlarında bu hafta sonu 2'si yerli olmak üzere 4 yeni film vizyona giriyor. Yerli yapımlardan yönetmen Anıl Gelberi 'nin ilk uzun metraj çalışması olan komedi drama temalı Plaza filmini; yabancı yapımlardan ise bilim kurgu gerilim temalı Gezginler filmini izleyebilirsiniz.

İyi seyirler...

 

1- Arınma Gecesi: Sonsuza Dek / The Forever Purge

Everardo Gout 'nun yönettiği ve James DeMonaco 'nun senaryosunu kaleme aldığı aksiyon, bilim kurgu, korku ve gerilim temalı filmin başrollerinde Ana de la Reguera , Brett Edwards , Mark Krenik , Gregory Zaragoza ve Leven Rambin gibi isimler yer alıyor.

Kanunsuz bir topluluk, tek gecelik anarşi ve cinayetle artık yetinmek istemez. Yeraltı hareketinin üyeleri bu yüzden hiç bitmeyecek olan bir katliam ile Amerika'yı ele geçirmeye karar verir. Artık hiç kimse güvende değildir. Teksas'ta yaşayan Adele ve kocası Juan da bu dehşetin kurbanları olur. Juan, zengin bir aile olan Tucker Ailesi’nin çiftliğinde çalışmaktadır. Arınma Gecesi'nin ertesi sabahında maskeli katillerden oluşan çete, Tucker Ailesi'ne saldırır. Bu kaos ortamında iki aile, katillere karşı bir araya gelip direnmek zorunda kalır.


2- Gezginler / Voyagers

Neil Burger 'in yazıp yönettiği filmin başrollerini Colin Farrell , Tye Sheridan , Isaac Hempstead-Wright , Lily-Rose Depp ve Viveik Kalra paylaşıyor.

“Gezginler”, çok nesilli bir görev için uzaya gönderilen 30 çocuğun hikayesini anlatıyor. Çocukların yeni keşfedilmiş bir gezegene varması ve oraya yerleşmesi planlanmıştır. Uzay gemisinin yetişkin kaptanı gizemli bir şekilde öldürüldüğü zaman genç mürettebat kaosa sürüklenir. İlkel ve kabilesel bir hayata geri dönen çocuklar, en vahşi ve hayvani isteklerine boyun eğer.


3- Lanetli Anlaşma

Senaryosunu Atakan Şatıroğlu ile Berkay Berkman 'ın birlikte kaleme aldığı korku temalı filmin yönetmenliğini de Atakan Şatıroğlu üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Aslı Şimşek , Alp Taş, Fırat Kaya , Cemre Cansaatçi ve Çisem Yurtseven görev alıyorlar.

Haluk ve Emin, İzmir'de beraber yaşayan iki kardeştir. Babaları onlar küçük yaştayken vefat etmiştir ve akrabaları ile görüşmemektedirler. Bir gün büyük amcaları İbrahim'in ölüm haberlerini alırlar. Onlara Ege'nin sükunet vadeden bir kasabasında yer alan villasını miras bıraktığını öğrenen iki kardeş, mirası elden çıkarmadan önce kız arkadaşlarıyla birlikte keyifli bir tatil yapmak için buraya giderler. Kasabalı iki genç kıza gönüllerini kaptıran kardeşler, burada bir kaçamak yaşamak için kız arkadaşlarını apar topar şehre gönderirler. Fakat sadakatsizliğin bedelini çok ağır ödeyeceklerdir.


4- Plaza

Anıl Gelberi'nin yazdığı ve aynı zamanda yönetmenliğini yaptığı komedi drama temalı filmde Onur Berk Arslanoğlu , Deniz Altan ve Adnan Devran rol alıyorlar.

Emre, atanamamış öğretmenlerden biridir. Mesleğini yerine getiremeyen Emre, ailesinin de yönlendirmesiyle güvenlik görevlisi olmak için eğitim alır. Genç adam önce bir bankada güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlar. Ancak bankada kendisinden memnun kalınmaması üzerine yıllardır atıl olarak duran bir plazada görevlendirilir. 27 katlı plazanın içinde kendisinden başka kimse yoktur. Emre, 12 saat boyunca tek başına kalacağı bu plazada beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalır.