Sinemalarda bu hafta!

Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 yeni film vizyona giriyor.


Türkiye sinema salonlarında bu hafta sonu 4'ü yerli olmak üzere 9 yeni film sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Haftanın yeni listesi Onur Aldoğan 'dan Gerçek Cinler; Kaouther Ben Hania 'dan Derisini Satan Adam; Okan Ergüven'den Hanzap; Josh Lawson 'dan Uzun Aşkın Kısası; Reis Çelik 'ten Ölü Ekmeği; M. Night Shyamalan 'dan Zamanda Tutsak; Leyla Yılmaz 'dan Bilmemek; Shawn Levy 'den Gerçek Kahraman ve Joel Crawford 'dan Crood'lar 2: Yeni Çağ filmlerinden oluşuyor.

Sizlere gerilim türünde Zamanda Tutsak; dram türünde Derisini Satan Adam; komedi - macera türünde Gerçek Kahraman filmlerini tavsiye edebiliriz. Ayrıca haftanın tek animasyon yapımı Crood'lar 2: Yeni Bir Çağ filmini ailecek izleyebilirsiniz.

İyi Seyirler...

 

Bilmemek

Leyla Yılmaz imzalı filmde, Senan Kara , Yurdaer Okur , Emir Özden , Ulaşcan Kutlu ve Arda Anarat rol alıyor.

Hayatlarından memnun olmayan bir ailenin yaşamına odaklanan 'Bilmemek', okulda sistematik şekilde zorbalığa maruz kalan Umut'un aniden ortadan kaybolması sonrası annesi Selma ve babası Sinan'ın oğullarını arayışını anlatıyor.

 

Crood'lar 2: Yeni Bir Çağ / The Croods: A New Age

Joel Crawford'un yönetmenliğini yaptığı macera ve komedi temalı animasyon filminin orijinal seslendirmelerinde Nicholas Cage, Ryan Reynolds , Emma Stone gibi birbirinden değerli oyuncular görev alıyorlar.

Crood'lar 2: Yeni Bir Çağ, kendilerinden daha üstte olan bir aileyle birlikte yaşamaya başlayan Crood'ların hikayesini konu ediyor. Bu zamana kadar başlarına gelen felaketlerden kurtulmayı başaran Crood'lar, hayatlatının en büyük meydan okumasıyla karşı karşıyadır. Kendileri için yeni bir yaşam alanına ihyitaç duyan Crood'lar, güvenle yaşayabilecekleri bir yer bulmak için dünyaya doğru yola çıkar. Onlar, etrafı duvarlarla çevrili, huzurlu cenneti keşfettiklerinde hayatlarındaki tüm sorunların çözüldüğünü düşünür. Ancak gittikleri yeni yerde Üstünsoylar yaşamaktadır. Evrim merdiveninde Crood'lardan birkaç basamak üstte olan Üstünsoylar, muhteşem icatlara, ağaç evlere, sulak arazilere sahiptir. İki ailenin bir arada yaşamaya başlamasıyla gerilimin ortaya çıkması çok uzun sürmez. Ancak yeni bir tehdit ortaya çıktığında iki aile farklılıklarını kucaklayıp birlikte bir gelecek inşa etmeye çalışır.

 

Derisini Satan Adam / The Man Who Sold His Skin

Yönetmen ve senaristliğini Kaouther Ben Hania'nın üstlendiği dram filminin oyunu kadrosunda Yahya Mahayni , Dea Liane , Koen De Bouw , Monica Bellucci ve Husam Chadat gibi isimler yer alıyor.

Suriyeli genç Sam Ali, iç savaştan kaçıp Lübnan’a gider. Avrupa’ya seyahat etmek ve hayatının aşkıyla birlikte yaşamak isteyen Sam Ali, bunun için yüksek bir meblağ karşılığında çağdaş bir sanatçının sırtına dövme yapmasını kabul eder. Vücudunu prestijli bir sanat eseri haline getiren Sam Ali, çok geçmeden kararının özgürlüğünü engellediğini keşfeder.

 

Gerçek Cinler / Gerçek Cinler

Senaristliğini ve yönetmenliğini Onur Aldoğan'ın üstlendiği filmin başrollerini Ceyhun Sevilmiş , Rıfat Kanpara , Kuzey Demir ve Okan Aksu paylaşıyor.

Üniversitede yüksek lisans tezi için korku hikayelerini ve mitlerini seçen Ceyhun, yanına aldığı iki arkadaşıyla birlikte internette buldukları korkutucu olayların geçtiği yerlere giderek röportaj ve araştırma yaparlar. Fakat daha sonra bu olayların bazılarının gerçek olduğunu anlarlar. Ekip, gördükleri cin ve varlıklar karşısında Ceyhun'u yalnız bırakır. Ceyhun ise bu varlıkların gerçek olduğunu tüm dünyaya kanıtlama niyetindedir ve kamera kaydı alarak arkadaşı Murat ile araştırmaya devam eder. Fakat daha sonra cinler Ceyhun'a da musallat olarak peşinden gelirler. Ceyhun artık evde yalnız değildir ve onunla iletişime geçmeye başlarlar.

 

Gerçek Kahraman / Free Guy

Macera komedisi 'Gerçek Kahraman' filmin başrollerini Ryan Reynolds, Jodie Comer , Joe Keery , Lil Rel Howery , Utkarsh Ambudkar ve Taika Waititi paylaşıyor.

Gerçek Kahraman, hayata her zaman ve durumda pozitif bakan banka memuru Guy'ın, rutin bir şekilde gerçekleşen banka soygunlarından biri esnasında, bir açık dünya video oyununda NPC (Oyuncular tarafından oynanmayan karakter) olduğunu keşfetmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. 

 

Hanzap

Okan Ege Ergüven 'in yazıp yönettiği korku temalı filmin ana kadrosunda Sena Tuğçe Güner , Emin Gümüşkaya , Naci Taşdöğen , Ömer Duran ve Fatma Nilgün İslamoğlu yer alıyor.

 

Ölü Ekmeği

Yönetmen koltuğuna Reis Çelik'in oturduğu filmde, başrollleri Tarkhan Omarov, Mariam Buturishvili , Dilan Aksüt , Ziyaddin Aliyev ve Şilan Düzdaban paylaşıyor.

60’lı yılların kurak, yoksul, kırsal Anadolu'sunda çocukların dağa yayılmış hayvanlara göz kulak olması âdettendir. Eğer aşağıdaki köylerden birinde gün ortasında dumanı tüten bir baca görürlerse, o evde ya düğün var demektir ya cenaze. Köyün yaşı ilerlemiş söz ustası Âşık Ziyeddin, tükenmekte olan mesleğini devam ettirmesi umuduyla Mustafa’yı çırak olarak yetiştirmek ister. Ancak Mustafa gönlünü kendinden yaşça büyük bir kıza kaptırmıştır. Bir an önce hak âşığı olmak için pir elinden bâde içip kendisiyle ilgilenmeyen Gülbeyaz’ın gönlünü çalma hayalleri kurar.

 

Uzun Aşkın Kısası / Long Story Short

Josh Lawson'ın senaryosuna imza atıp yönettiği yapımda Rafe Spall , Josh Lawson, Ronny Chieng , Noni Hazlehurst ve Dena Kaplan başrolleri paylaşıyor.

Genç bir adam olan Teddy, düğününden sonraki sabaha uyandığında hayatının şokunu yaşar. Her birkaç dakikada bir hayatının bir sonraki yılına atladığını keşfeden Teddy, hayatının aşkını kaybetmemek için her değerli anını en iyi şekilde kullanması gerektiğini fark eder. 

 

Zamanda Tutsak / Old

M. Night Shyamalan'ın sinemaya uyarlanan ve yönetilen gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Altın Küre ödüllü Gael Garcia Bernal'in yanı sıra Eliza Scanlen , Abbey Lee , Thomasin McKenzie ve Rufus Sewell yer alıyor.


Zamanda Tutsak, tatile için gittikleri kumsalda beklenmedik durumlarla karşılaşan bir ailenin hayatına odaklanıyor. Bir aile, hem dinlenmek hem de eğlenceli zaman geçirebilmek için tropik bir tatile gitmeye karar verir. Geldikleri plaj oldukça kuytudadır ve aile birkaç saatliğine burada dinlenir. Ancak sonra beklenmedik bir şey olur. Aile, plajın anlam veremedikleri bir şekilde hızla yaşlanmalarına neden olduğunu ve hayatlarının sadece bir güne indirgendiğini keşfeder.