Sinemalarda bu hafta!

Bu hafta 4’ü yerli 10 film vizyona giriyor.


Bu hafta itibari ile sinemalarda 4 tanesi yerli olmak üzere 10 film izleyeceğiz. Perşembe günü vizyona giren John Wick: Chapter 3- Parabellum büyük beklenti topluyor. 2 tane de animasyonun yer aldığı vizyonda ödüllü filmler de mevcut. 

1- Ne Olur Gitme

Yönetmenliğini Yüksel Torun’un yaptığı filmin kadrosunda Yusuf Atala , Eren Vurdem , Gaye Turgut , Ümit Acar ve Yeşim Salkım yer alıyor. 

60'lı yaşlardaki Kudret, eski bir kiralık katildir ve mesleğini bırakıp sakin bir hayat sürmek için kasabaya yerleşir. Kudret, eski hayatının izlerini silmeye çalışsa da geçmişe ait sırların, ilişkilerin ortaya çıkması ile olaylar peşini bırakmaz. 


2- Kim Daha Mutlu

Yönetmenliğini Hasan Haksun’un yaptığı filmde Serenay Aktaş , Ecem Özkaya , Emre Kıvılcım , Ümit Erdim ve Hasan Denizyaran yer alıyor.

Herkes mutlu olmak ister. Ama tarifini bilmez. Başka hayatlarda, internetteki “öykü”lerde mutluluğu arar durur. Mutluluğun evlilikte olduğuna inanan Bilge, az sonra nikah masasına oturacak kuzeni Şükran’a gıpta etmektedir. Şükran ise sahip olduklarının değil onda olmayanların sıkıntısını yaşamaktadır. Her ikisinin gözünde mükemmel bir evliliğe ve aileye sahip Aylin’in ise bambaşka bir derdi vardır. “Kim Daha Mutlu” bir düğün ve sonrasında yaşananlarla iç içe geçen hayatların komik, romantik ve bir o kadar da eğlenceli hikayesi.

 

3- Masumiyetin Dayanılmaz Çekiciliği / Blanche Comme Neige

Yönetmenliğini Anne Fontaine’in yaptığı filmin kadrosunda Lou de Laage, Isabelle Huppert , Charles Berling , Damien Bonnard ve Vincent Macaigne yer alıyor.

Genç ve güzel bir kadın olan Claire, kötü üvey annesi Maud tarafından işletilen babasının otelinde çalışmaktadır. Maud’un güzelliği, üvey annesinin önlenemez kıskançlığına neden olur. Claire’a genç bir adamın aşık olması, Maud’un kıskançlığının katlanıp büyük bir öfkeye dönüşmesine neden olur. Kıskançlıktan gözü kör olan Maud, Claire’ı evden kovar. Sokaktan bir başına kalan genç kız, kendisini özgür hissedebileceği bir sığınak bulur. Üvey annesinin katı kuralları ile yaşayan genç kızın yeni dünyası, bu zamana kadar yaşamaya alışkın olduğundan tamamen farklıdır. Ona bu dünyanın kapılarını açan, bambaşka bir dünyayı keşfetmesini sağlayan ise yedi yabancıdır.

 

4- Lanetli Kapı: Paranormal Orman/Door in the Woods

Yönetmenliğini Billy Chase Goforth’un yaptığı filmde John Micheal Fisher, Katherine Forbes , Levi Hudson , CJ Jones ve Carter Moore yer alıyor.

Küçük bir kasabada yaşayan ailenin hayatı, bir gün ormana yaptıkları bir gezi sırasında gizemli bir kapı bulmaları ile bambaşka bir hal alır. Kapıyı bulmalarından sonra hayatları kötüye gitmeye başlayan aile, bu gizemli kapının sırrını öğrenmeye karar verir. Keşfettikleri şey, sadece artık kullanılmayan bir kapı mı, yoksa kimsenin öğrenmek istemeyeceği karanlık bir gerçeğe açılan bir kapı mıdır?

 

5- Bisikletler / Bikes

Yönetmenliğini Manuel J. Garcia’nın yaptığı animasyonun seslendirmesini Maria Querol yapıyor. 

Yaşamak, çalışmak ve eğlenmek için harika bir yer olan Spokesville’e hoş geldiniz. Ormanlar, nehirler ve dağların arasında bulunan Spokesville, konumu itibariyle çok özel bir kasabadır, özellikle de sevimli bisikletler için. Cesur ve sevimli kahramanımız Speddy, yerel bir postaneden çalışan bir dağ bisikletidir. Onun en iyi arkadaşları belgesel çekmeyi hayal eden şehir bisikleti Pinion, bir tamirci atölyesini yöneten neşeli bisiklet pompası Gassy ve düşündüğünü söylemekten çekinmeyen güzel ve zeki kız bisikleti olan Montana’dır. Büyülü ve çok renkli bir şehirde yaşayan bisikletler, temiz havadan ve lekesiz sokaklardan dolayı mutlulardır; ta ki şehre yeni bir üyenin gelişine kadar. Daha önce kimsenin bilmediği bir cihazın şehre gelmesi ile, adeta bir cennet olan kasaba kirlenmeye başlar. Kasabayı korumaya kararlı olan Speddy, arkadaşları ile birlikte heyecan verici bir maceraya koyulur.

 

6- İçerdekiler

Usta yazar ve şair Melih Cevdet Anday'ın aynı isimli yapıtının sinemaya uyarlanması olan 'İçerdekiler' filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Hüseyin Karabey üstleniyor. Caner Cindoruk , Settar Tanrıöğen ve Gizem Soysaldı 'nın başrolünü paylaştığı filmde ayrıca, Feyyaz Duman , Görkem Mertöz, Gürsü Gür , Melek Ceylan da rol alıyor.

Darbe döneminde iktidarın söylemine karşı bildiri dağıtan bir öğretmen gözlatına alınır. Kimseyle görüştürülmeyen ve tutuklama kararı olmaksızın siyasi şube başkomiseri tarafından 185 gün boyunca baskı altında sorgulanan öğretmen, psikolojik bir savaş vermektedir.

 

7- Gün Batımı / Sunset

László Nemes’in yönetmenliğini yaptığı filmde Juli Jakab , Vlad Ivanov , Evelin Dobos , Marcin Czarnik , Levente Molnár yer alıyor.

Sunset, I. Dünya Savaşı öncesinde Macaristan'da yaşayan genç bir kızın, yaşadığı onca şeyin ardından korkusuz bir kadına dönüşümünü konu ediyor.

 

8- UglyDolls

Kelly Asbury’nin yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon türündeki filmin orijinal seslendirme kadrosunda Kelly Clarkson , Emma Roberts , Janelle Monáe , Nick Jonas , Blake Shelton gibi isimler yer alıyor.

Uglyville kasabası garipliklerin sevildiği, farklılıkların kutlandığı bir kasabadır. Orada yaşayan özgür ruhlu Moxy ve onun UglyDolls dostlarının günleri koşuşturma ve neşe içerisinde geçer. Moxy, kasabadaki hayatından ne kadar mutlu olsa da Uglyville'de yer alan dağın diğer tarafında ne olduğunu merak eder. En yakın arkadaşlarından oluşan bir grup kuran Moxy, diğer tarafta ne olduğunu öğrenmek için yola koyulur. Ekip, dağın diğer tarafına vardıklarında ise bambaşka bir dünya keşfeder. Karşılarındaki şehir Moxy ve arkadaşlarının büyülenmesine neden olur. Fakat burası onların pek de düşledikleri gibi değildir. Daha geleneksel oyuncakların eğitim gördüğü ve mezun olmalarının ardından gerçek dünyaya giderek kendilerini sevecek bir çocuk aramaya başladığı bu şehri 'mükemmel oyuncak' Lou yönetmektedir. Ekip burada farklı olmanın getirileriyle yüzleşirken bir yandan da sevilme isteklerinin gerçekleşmesi için mücadele etmek zorunda kalacaktır. Nihayetinde, harika olmak için mükemmel olmanız değil kendiniz olmanız gereklidir!  

 

9- Çakallarla Dans 5

2010 yapımı Çakallarla Dans’ın beşinci devam halkası olan ve ilk kez 8 Kasım 2019 tarihinde vizyona giren Çakallarla Dans 5 tekrar vizyona giriyor. Filmin yönetmen koltuğunda bir kez daha Murat Şeker oturuyor. Başrollerini Şevket Çoruh , İlker Ayrık , Murat Akkoyunlu , Timur Acar ve Didem Balçın’ın paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Hande Katipoğlu , Hakan Bilgin , Ceyhun Yılmaz , Şebnem Dönmez gibi isimler yer alıyor. 

Hakim karşısına geçen çakallar grubu birbirlerine 100 metre uzak kalma şartıyla tahliye olur. Fakat bu durum ekip için hiç de kolay değildir. Bu sırada Kayınço Gökhan’ın hayatı aldığı haberle bambaşka bir hal alır. Gökhan, yıllar önce yaşadığı tek gecelik bir ilişkiden çocuğu olduğunu öğrenir. Üstelik kızı Leyla, zengin ve züppe bir çocuk olan Sinan ile birliktedir. Gökhan henüz bir kızı olduğuna alışamamışken bir de Sinan’ı öğrenince deliye döner. Böyle bir çocuğun kızı ile olmasını gururuna yediremeyen Gökhan Sinan’la Leyla’yı ayırmaya karar verir. Bunu tek başına yapamayacağını anlayan Gökhan çakallar grubundan yardım ister. Yasağı delip bir araya gelen ekip Kayınço’nun kızını kurtarmak için eğlenceli bir maceraya atılır.

 

10- John Wick: Chapter 3 - Parabellum

Yönetmenliğini Chad Stahelski’nin yaptığı filmde Keanu Reeves , Ian McShane , Halle Berry , Laurence Fishburne , Robin Lord Taylor yer alıyor. 

John Wick iki nedenden ötürü firaridir. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir; Continental Hotel'de birini öldürmüştür. Kurbanı ise açık kontratı sunan Yüksek Masa üyesidir. İşi bitmiş olması gereken John'a otelin yöneticisi Winston tarafından bir saatlik bir kaçış süresi verilir. Ardından üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. John'un New York City'den kaçma mücadelesinde güvenebileceği tek şey servis endüstrisidir.