Sinemalarda bu hafta!

Bu hafta 8 yeni film sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.


Türk sinema izleyicileri bu hafta 2'si yerli, 1'i animasyon olmak üzere 8 yeni filme merhaba diyecek.

Anne (Kidnap)

Luis Prieto'nun yönetmenliğini yaptığı Anne'nin başrollerinde Halle Berry , Sage Correa , Dana Gourrier ve Christopher Berry 'i izleyebilirsiniz.

Kidnap oğlu kaçırılan bir annenin hikayesini anlatıyor. Annesiyle parka yaptığı yolculuk için çok heyecanlı olan Frankie parkta oynamaya başlar. Elindeki çocuk telsiziyle sık sık annesiyle iletişim kuran çocuk bir anda ortadan kaybolunca annesi için gerilimli dakikalar başlayacaktır. Genç kadın oğlunu bulmak için her şeyi yapmaya kararlıdır...

Balerin ve Afacan Mucit

Yönetmenliğini Éric Summer ve Éric Warin 'in yaptığı macera ve komedi dolu animasyon filmi özellikle çocuklar için güzel bir seçim olabilir.

Film, Fransa’nın başkenti ünlü Paris şehrinde geçiyor. İki samimi arkadaş hayallerini gerçekleştirmek için yetimhaneden kaçarlar. Sophie’nin en büyük tutkusu iyi bir dansçı olmaktır. Victor ise mucit olmanın hayallerini kurmaktadır. İki arkadaş, filmde hem büyüklere hem de küçüklere asla hayallerinden vazgeçmemelerini söylerken, dostluğun insan hayatındaki önemine de dikkat çekiyor.

Bırak Kendini

İtalyan yapımı komedi filminin yönetmeni Francesco Amato . Başrollerde ise Toni Servillo , Carla Signoris , Luca Marinelli , Verónica Echegui var.

Film tutucu psikolog Elia'nın ekseninde cereyan ediyor. Ayrıldığı fakat hala sevdiği karısı ile komşu olan tutucu psikolog Elia, fazla kilolarından kurtulmak için spor salonuna gider. Düzene girmek için spor eğitmeni Claudia'dan yardım isteyen psikolog, spordan daha fazlasını alır. Bekar bir anne olan Claudia'ya ise bir psikolog ile çalışmak oldukça iyi gelir. Bu uyumsuz çift, birlikte hem bedenlerini, hem de ruhlarını iyileştirmeye çalışır.

Cumali Ceber: Allah Seni Alsın

6 saniyelik vine videolarıyla hayatımıza giren Cumali Ceber'in sinema versiyonunu Gökhan Gök yönetmiş. Başrollerde ise Cumali Ceber karakterine hayat veren vine fenomeni Halil Söyletmez var. Diğer rollerde ise özellikle Kutsal Damacana film serisiyle tanıdığımız Serkan Şengül , müzisyen Ferhat Göçer ve Samsun Demir var.

Emekliliğine bir gün kala patronunu dövünce işten atılan Cumali, bir yandan da çocuklarının kumar borcu olduğunu öğrenir. Cumali çocuklarına sinirlenip onları okuldan almaya karar vermişken şans kapısını çalar ve ailece kendilerini güzel bir otelde tatil yaparken bulurlar. Tatilde müşterilerden birine aşık olan Cumali oteli cümbüş alanına çevirir. Tam da bu sırada otel ciddi bir denetimden geçmektedir.

Denizde Dehşet

Johannes Roberts 'in yönetmenliğini üstlendiği ve macera-drama-korku üçgeninde çekilen filmin başrollerinde Mandy Moore , Claire Holt , Matthew Modine ve Yani Gellman var.

Genç kız kardeşler Kate ve Lisa, güneş, eğlence ve macera dolu bir tatil yapmak için Meksika'ya giderler. Macerasever Kate, kız kardeşine köpek balıklı sularda dalış yapmayı teklif eder. Fakat Lisa, Kate kadar hevesli değildir. Kate'in ısrarına dayanamayan Lisa teklifi kabul eder ve dalış yapmaya giderler. Koruyucu kafesle güvenli bir şekilde suyun altına inen kardeşler oldukça heyecanlanır çünkü kafesin etrafını görkemli beyazlar köpek balıkları sarmıştır. Fakat bir süre sonra heyecan yerini korkuya bırakır. Koruyucu kafes, bağlı olduğu tekneden kopar ve suyun derinliklerine doğru inmeye başlar. Oksijenleri tükenmeye başlayan kız kardeşler, etrafı köpek balıkları dolu sudan canlı olarak yüzeye çıkmanın yolunu ararlar.

İki

Korku-gerilim filmi İki'nin yönetmeni Fatih Gürler ve Ramazan Özer . Başrollerde Tuğba Tutuğ , Emin Gümüşkaya , Tuana Naz Tiryaki , Taner Cindoruk 'u izleyebilirsiniz.

Filin Konusu: Şehir dışında iki katlı, bahçeli evlerinde Meltem, kızı Beril ile çok mutludur. Beril bahçede oynamakta, evde şömine önünde resimler yapmaktadır. Beril'in mutluluğunu sadece babasına olan özlemi engellemektedir. Babası ile ilgili sorulara annesi Meltem tam cevaplar vermemektedir. Beril mutlu zamanlar geçirirken annesi Meltem ise evin emektar bekçisi ile bazı sorunlar yaşamaktadır. Yaşlı adam olur olmaz zamanlarda ortaya çıkmakta, çok az konuşmakta ve sanki Meltem'den bir şeyler yapmasını beklemektedir. Meltem adamın bu halinden oldukça tedirgin olmuştur. Bunun üstüne bir de Meltem ve kızının görmeye başladıkları ortak kabuslar ve Meltem'in gördüğü bazı kişiler ve duyduğu sesler eklenince mutluluklarına gölge düşmeye başlamıştır. Anne ve kız evde tek başlarına savunmasızdırlar. 

İsmail'in Hayaletleri

Genelde korku-gerilim türü filmlerin senarist ve yönetmenliğini üstlenen Arnaud Desplechin yine bir korku filmiyle karşımızda. Fransız menşeli filmin oyuncuları ise Mathieu Amalric , Marion Cotillard , Charlotte Gainsbourg ve Louis Garrel .

Yeni filminin hazırlıklarıyla meşgul olan İsmail, hayatına yeni giren Sylvia ile şehirden uzakta sakin bir hayat yaşamaktadır. Ancak kısa süre sonra sorunlar başlar. Önce bir yazarlıkta tıkanan İsmail, daha sonra 20 yıl öncede bıraktığı bir hayaletin gelmesiyle sarsılır. Yıllar önce çekip giden karısı Carlotta geri dönmüştür. İsmail iki kadının arasında gelgitler yaşarken, filmini de tamamlamak zorundadır.

Kara Kule

Yönetmen Nikolaj Arcel 'den fantastik bir film daha!

Katheryn Winnick , Matthew McConaughey , Idris Elba , Abbey Lee 'nin başrolleri paylaştığı filmin konusuna gelince;

Son Savaşçı Şövalye, Roland Deschain, bütün evreni bir arada tutan Kara Kule’nin yok olmasını engellemek için, Siyah Giyen Adam olarak bilinen Walter O’dim’e karşı sürdürdüğü sonsuz bir savaş içinde esir kalmıştır. Dünyanın kaderinin pamuk ipliğine bağlı olduğu, iyi ve kötünün ters düştüğü bu son savaşta Roland, kaleyi Siyah Giyen Adam’dan koruyacak tek kişidir.